• 03.09.2020

Opavský páv letos kromě filmových projekcí a bohatého doprovodného programu nabídne i unikátní výstavu v ulicích Opavy

OPAVA – Od úterý 29. září do čtvrtku 1. října 2020 proběhne na půdě Slezské univerzity 7. ročník mezinárodního studentského festivalu Opavský páv. Jde o festival, který připravují studenti a pedagogové oboru Audiovizuální tvorba z Ústavu filmové, televizní a rozhlasové tvorby. Letos je festival součástí 63. ročníku Bezručovy Opavy.
  • 31.08.2020

Letní setkání ve Vratislavi

V prostorách staroslavné Leopoldiny ve Vratislavi se v pondělí 24. srpna 2020 uskutečnilo přátelské setkání rektora Uniwersytetu Wroclawskiego Adama Jezierského a jeho zvoleného nástupce Przemysława Wiszewského, s děkany opavských fakult Slezské univerzity Irenou Korbelářovou (FPF) a Rudolfem Žáčkem (FVP), realizujícími v historické metropoli Slezska výzkum k dějinám kulinárního dědictví (projekt NAKI II).
  • 29.07.2020
  • Staženo dne 31.08.2020

Třetí kolo přijímacího řízení

Filozoficko-přírodovědecká fakulta Slezské univerzity v Opavě vypisuje třetí kolo přijímacího řízení. Podání přihlášek ke studiu je možné až do 31. 8. 2020.
  • 29.06.2020

Podpora talentovaných studentů doktorského studia na Slezské univerzitě v Opavě

Oživením závěru zkouškového období akademického roku 2019/2020 byl na půdě Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě workshop, jenž se uskutečnil 18. 6. 2020. Konal se pod záštitou projektu Podpora talentovaných studentů doktorského studia na Slezské univerzitě v Opavě, financovaného z dotace Moravskoslezského kraje, a se svými pracemi se na něm představili současní studenti a studentky doktorských studijních programů Filozoficko-přírodovědecké fakulty. Workshop se konal na děkanátu FPF.
  • Daniel Martínek
  • 26.06.2020

Potkal jsem vrahy Milady Horákové

Konec jejího příběhu zná většina z nás. Před sedmdesáti lety se 27. června stala Milada Horáková a další údajní nepřátelé republiky oběťmi hysterického monstrprocesu, do které se zapojily statisíce zmanipulovaných lidí žádajících trest nejvyšší. Nakonec je všechny odsoudili a popravili. Neprávem. Český film Milada režiséra Davida Mrnky z roku 2017, popisující životní příběh JUDr. Milady Horákové, exkluzivně fotograficky dokumentoval posluchač Institutu tvůrčí fotografie Vojtěch Hurych. Jak takové fotografování probíhalo, vám v předvečer smutného výročí, přinášíme v jeho vzpomínkách na dalších řádcích a fotografiích, které nám poskytl.
  • Daniel Martínek
  • 25.06.2020

Poběž s námi a Zoo Ostrava pro luskouny!

Slezská univerzita v Opavě zve v rámci své spolupráce se Zoo Ostrava k účasti na již 2. společném charitativním běhu. Tentokráte vybrané prostředky podpoří ohrožený druh luskounů. Výtěžek akce bude z větší části určen na stavbu a provoz záchranného a rehabilitačního centra na Sumatře. Charitativní běh pro všechny bez ohledu na věk a výkonnost se uskuteční v pátek 28. srpna v prostorách Zoo Ostrava.
  • 24.06.2020

Kolika krajinami prochází ticho?

První vlaštovkou, oznamující letošní 30leté výročí vzniku Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě, je výstava Krajiny ticha uspořádaná k připomenutí role profesora Zdeňka Stuchlíka, násobného emeritního děkana fakulty a prvního pověřeného rektora o rok mladší Slezské univerzity v Opavě.
  • 22.06.2020

Ústav cizích jazyků blahopřeje k narozeninám dr. Arturovi Sommerovi

Výuka cizích jazyků je nedílnou součástí Slezské univerzity již od jejího založení. Vedle jazyků živých je v mnoha i nejazykových oborech potřebná znalost latiny.
  • 18.06.2020

Zasedání Akademické obce SU FPF 2020

Ve čtvrtek 18. června 2020 se v kinosále budovy na Hauerově ul. 4 konalo pravidelné roční zasedání Akademické obce Filozoficko-přírodovědecké fakult v Opavě Slezské univerzity v Opavě. Vzhledem k doznívající epidemiologické situaci vyvolané onemocněním COVID-19 se uskutečnilo oproti původnímu plánu s jistým zpožděním a spíše v komorním složení.
  • 18.06.2020

Fotografie z dílny Ústavu filmové, televizní a rozhlasové tvorby jsou k vidění ve foyer Nové radnice v Ostravě

Výstava s názvem Jsem stipendista města Ostravy!!! je prvním výsledkem spolupráce Ústavu filmové, televizní a rozhlasové tvorby s městem Ostrava. Vernisáž proběhla 16. června.