• 18.03.2020

Ústav filmové, televizní a rozhlasové tvorby zprovoznil internetovou vzdělávací televizi

Rozsviť si telku a posviť si na svět – tak zní motto internetové televize, kterou dnes zveřejnili pedagogové oboru Audiovizuální tvorba. Nová aktivita se jmenuje lucernaTV a nabízí vzdělávací filmy, záznamy debat či přednášky.
  • 16.03.2020

Nouzový provoz rektorátu Slezské univerzity

V souvislosti s vývojem opatření přijímaných vládou ČR k zamezení šíření koronaviru COVID-19 je provoz rektorátu Slezské univerzity až do odvolání převeden do nouzového režimu.
  • 16.03.2020

Studentská vědecká konference

Dne 10. března 2020 byla Ústavem bohemistiky a knihovnictví ve spolupráci s nově vzniklým Ústavem filmové, televizní a rozhlasové tvorby uspořádána jako tradičně každým rokem v tomto období Studentská vědecká konference. Na té letošní, která se vyznačovala hojnou účastí studentů i pedagogů, vystupovali studenti takřka napříč všemi ročníky i odděleními našeho Ústavu.
  • 12.03.2020

Werner Bernatík obhájil post předsedy Akademického senátu SU

Mgr. Ing. Werner Bernatík, Ph.D., jinak člen akademické obce Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné, se stal novým předsedou Akademického senátu Slezské univerzity v Opavě (dále Senát). Můžeme však napsat staronovým, protože ve volbách obhájil post, který již od roku 2017 zastával. Spolu s ním byli na prvním řádném zasedání nově složeného nejvyššího orgánu vysoké školy zvoleni také místopředsedové a současně předsedové obou komor.
  • 11.03.2020

V sobotu jsme pro veřejnost otevřeli naši fakultní bránu. A s ní i tu pomyslnou – do akademického světa.

Den otevřených dveří začal v Opavě na Masarykově třídě 37 v sobotu v 10 hodin dopoledne a na návštěvníky čekalo foyer plné zástupců jednotlivých ústavů.
  • 10.03.2020

AKTUÁLNĚ! Rektor vyhlásil opatření proti šíření koronaviru

Na základě vývoje epidemiologické situace při šíření koronaviru, rozhodnutí Bezpečnostní rady státu a opatření přijatých Ministerstvem zdravotnictví ČR rektor Slezské univerzity v Opavě doc. Pavel Tuleja rozhodl, že ve dnech 11. – 29. března 2020 ruší přímou výuku v denní a kombinované formě studia.
  • 05.03.2020

Opatření k zamezení šíření koronaviru

V souvislosti se stávající situací byla na Slezské univerzitě přijata řada opatření v souladu s nařízeními a doporučeními Krajské hygienické stanice v Ostravě. Jedná se zejména o preventivní protiepidemická opatření spočívající v zavedení důkladné a pravidelné průběžné desinfekce společných prostor, a to minimálně 1x denně desinfekčními prostředky s virucidním účinkem. Mimoto byly zajištěny odpovídající podmínky pro pobyt studentů a pedagogů přijíždějících z Číny a dále věnována zvýšená pozornost i jiným osobám vracejícím se z rizikových oblastí, kterým je doporučeno dodržování domácí karantény. Vedoucí jednotlivých univerzitních součástí jsou oprávněni přijímat další individuální opatření.
  • 04.03.2020

Přijměte pozvání na Den otevřených dveří Filozoficko-přírodovědecké fakulty

Již tuto sobotu, 7. 3. 2020 v 10:00, se pro zájemce o studium i veřejnost z blízkého okolí otevře vstupní brána do budovy na Masarykově třídě 37 v Opavě.
  • 02.03.2020

„U sportovní fotografie využívám to, co jsem se naučil při studiu na Institutu tvůrčí fotografie,“ říká Jiří Křenek

Absolvent Institutu tvůrčí fotografie (dále jen ITF) na Slezské univerzitě v Opavě, sportovní a dokumentární fotograf a také jediný český fotograf s akreditací na focení Formule 1, kterou fotí od roku 1992. Je fotografem stáje Mercedes a ve svém archivu má snímky také legendárního závodníka Michaela Schumacher. Seznamte se - Jiří Křenek.
  • 25.02.2020

Sedmý Opavský páv spouští registrace filmů

Již 7. ročník mezinárodního festivalu studentského filmu Opavský páv má svůj termín, nový vizuál a otevírá registrace filmů do svých soutěží.