• 17.01.2024

Open Day na Institutu tvůrčí fotografie

Není lepšího způsobu, jak získat nejdůležitější informace o svém budoucím vysokoškolském vzdělání, než přijít v sobotu 20. ledna 2024 na Open Day Filozoficko-přírodovědecké fakulty a dozvědět se o studiu na Institutu tvůrčí fotografie! Pedagogové institutu vám např. poradí, jak docílit perfektního portfolia nebo jak se připravit na přijímací zkoušky. Konzultace budou probíhat od 9:00 hodin (prezence v 8:00 hodin) v budově na Bezručově náměstí 14 v Opavě a je nutné se na ně přihlásit.
  • 12.01.2024

STARS EU má za sebou náš interní Kick-off meeting

Ve čtvrtek 11. 1. 2024 proběhl zahajující STARS EU kick-off meeting, na kterém se sešli členové Slezské univerzity a potenciální zájemci o zapojení se do aliance. Účastníci byli vřele přivítáni prorektorem pro vědu a zahraniční styky prof. Danielem Stavárkem, jenž je také provázel celým programem setkání. Byly představeny jednotlivé work packages, jejich garanti a zastupitelé úkolů. Představitelé prezentovali již dosažené výsledky v určitých oblastech výzkumu a sdíleli další důležité kroky pro splnění stanovených cílů. STARS EU představuje pro Slezskou univerzitu možnost zapojit se do projektů a výzkumů aliance, a to nejen pro zaměstnance, ale i pro studenty, jež se také aktivně podílí na spolupráci. Interní komunikace tudíž patří mezi klíčové aspekty úspěšné realizace naší společné vize.
  • 10.01.2024

Open Day na Ústavu informatiky

Zapomeňte na nekonečné pročítání webových stránek a letáků o vysokých školách a navštivte Open Days 2024 Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě! Tentokrát pro vás otevřeme brány Ústavu informatiky. Přijďte v pátek 12. ledna od 9:30 do 12:00 nebo od 13:00 do 16:00 hodin do budovy na Bezručově náměstí 13 v Opavě a získáte nejen informace o studiu a přijímacím řízení, ale také se můžete těšit na zajímavý doprovodný program.
  • 04.01.2024

Open Day na Ústavu cizích jazyků

Ústav cizích jazyků zahájí speciální sérii Dnů otevřených dveří na Filozoficko-přírodovědecké fakultě v Opavě a otevře dveře jazykového centra Pro Lingua, kde vás ve středu 10. ledna od 14:00 do 19:00 hodin pedagogové ústavu seznámí s informacemi o studiu německého, italského i anglického jazyka.
  • 03.01.2024

Schůzka s ministrem: Bezpečnost na vysokých školách se zvýší

Sklonek prosince minulého roku se do našich myslí a srdcí kvůli útokům psychicky narušeného střelce na nevinné oběti již asi navždy zapsal černým písmem. Po odeznění prvního šoku nyní přetrvávají nejen bolest pozůstalých po jeho obětech, ale také otázky veřejnosti, jak se podobných otřesných činů vyvarovat do budoucna. Otázka, zda a jak mohou právě vysoké školy posílit svou bezpečnost, byla námětem dnešní porady jejich rektorů s ministrem školství, mládeže a tělovýchovy ČR (MŠMT) doc. Mikulášem Bekem. Na to, jak schůzka probíhala a k jakým závěrům přítomné plénum dospělo, jsme se po jejím skončení zeptali našeho rektora doc. Tomáše Gongola.
  • 02.01.2024

V Ostravě se křtila publikace o Divadle loutek, autorkou je Pavla Bergmannová

V pátek 15. prosince 2023 se v Divadle loutek Ostrava uskutečnily oslavy 70. výročí jeho vzniku. Slavnostní večer, během kterého čekala na návštěvníky vernisáž výstavy dosud nepublikovaných fotografií z 50. let a netradiční inscenovaná prohlídka divadla a jeho zákulisí, vyvrcholil křtem knihy reflektující poslední desetiletí této ostravské divadelní instituce.
  • 24.12.2023

PF 2024

Vážení a milí přátelé a příznivci, kolegové a studenti
  • 22.12.2023

K uctění obětí střelby na FF UK lze využít univerzitní pietní místa

V reakci na tragické události na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze informujeme:
  • 21.12.2023

Prohlášení děkanky k událostem na FF UK v Praze

Děkanka Filozoficko-přírodovědecké fakulty prof. Irena Korbelářová se připojila k prohlášení, které vydala v souvislosti s tragickými událostmi na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze ze dne 21. prosince 2023 Asociace děkanů filozofických fakult, jejíž je členkou.
  • Lenka Kendeová
  • 21.12.2023

Vyjádření rektora naší univerzity k dění na FF UK

Vyjadřuji svou hlubokou soustrast s aktuálním tragickým děním na FF UK. Ve chvíli, kdy jsme již všichni podvědomě naladěni na pokoj, radost a lásku, nás zasáhlo zlo. Moje myšlenky směřují k těm, kteří ztratili svůj život a k těm, kteří přišli o své milované. V srdci jsem s těmi, kteří v tuto chvíli bojují o život v nemocnicích. Za celou komunitu naší univerzity vyjadřuji zármutek nad tímto činem, který navždy ovlivnil osud mnoha lidí i celé naší společnosti. Tomáš Gongol, rektor SU