• 25.07.2019
  • Staženo dne 07.08.2019

Perkův dalekohled: další film studentů Slezské univerzity v Opavě míří do televize

Studenti oboru Multimediální techniky na Slezské univerzitě v Opavě natočili dokumentární film o nejvýznamnějším českém astronomovi Luboši Perkovi. Jméno tohoto muže, který v pátek 26. července 2019 oslaví sto let, je mimo jiné spjato s největším českým dalekohledem, o něhož se Luboš Perek výrazně zasloužil. Dokument vznikl pod režijním vedením hlavního pedagoga oboru Martina Petráska.
  • 19.07.2019

Pedagogové a studenti ITF se zúčastnili mezinárodní konference a setkání fotografických škol v Arles

Pedagogové a studenti Institutu tvůrčí fotografie se aktivně zúčastnili mezinárodního setkání fotografických škol v Arles
  • 19.07.2019

V expozici fotografických knih na mezinárodním fotografickém festivalu Rencontres d Arles je zastoupeno mnoho studentů a pedagogů Institutu tvůrčí fotografie

Na mezinárodním fotografickém festivalu v Arles jsou k vidění nejnovější knihy studwentů a pedagogů Institutu tvůrčí fotografie
  • 19.07.2019

Studentka ITF Krystyna Dul vystavovala své fotografie na mezinárodním fotografickém festivalu Rencontres d Arles

Ve dnech 30. 6. – 8. 7. 2019 proběhl na jihu Francie ve městě Arles open week 50. ročníku nejstaršího a nejvýznamnějšího fotografického festivalu Rencontresd’Arles.
  • Peter Mlích
  • 18.07.2019

Filozoficko-přírodovědecká fakulta v Opavě se představuje na Colours of Ostrava

Propagační tým Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě spolu s kolegy z dalších součástí univerzity se účastní prezentace fakulty na multižánrovém festivalu Colours of Ostrava.
  • Peter Mlích
  • 18.07.2019

Archeologové opět zorganizovali amatérský turnaj v plážovém volejbale, přihlásilo se osmnáct týmů

Dne 13. 7. 2019 proběl již 9. ročník Amatérského turnaje v plážovém volejbale, celý tento turnaj proběhl v areálu bolatického koupaliště na tamním nově rekonstruovaném volejbalovém hřišti. Jakou první věc před vyhodnocením turnaje bych rád poděkoval všem, kteří se na této rekonstrukci podíleli a stihli jí v tak krátkém čase. Proto bych rád poděkoval obci Bolatice, pracovníkům technických služeb a pracovníkům areálu koupaliště.
  • 15.07.2019

„Opava a její řeka“. Přijďte si do Galerie KUPÉ prohlédnout pohlednice a fotografie do roku 1945

Kulturně – umělecký prostor KUPÉ, Institut tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě a vydavatelství SURBANZ vás zvou na vernisáž a prezentaci nové publikace Opava a její řeka, pohlednice a fotografie do roku 1945. (Ze soukromé sbírky Rudolfa Dybowicze).
  • 08.07.2019

Tomáš Gráf komentoval zatmění Slunce v živém vysílání TV Noe

Proděkan Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě, astronom, vědecký pracovník Ústavu fyziky RNDr. Tomáš Gráf, Ph.D., byl v úterý 2. července 2019 od 22.15 hodin hostem živého vysílání ostravského studia TV Noe. Vystupoval v publicistickém pořadu Hlubinami vesmíru Speciál, Zatmění Slunce v Jižní Americe 2019.
  • 08.07.2019

Studánecká Čapkiana Malé Svatoňovice: o program se postarali také studenti Kulturní dramaturgie

V sobotu 25. května 2019 proběhl již 13. ročník literárního festivalu Studánecká Čapkiana. Pořadatelem byla tradičně Společnost bratří Čapků Malé Svatoňovice, Muzeum bratří Čapků a obec Malé Svatoňovice.
  • 04.07.2019
  • Staženo dne 15.07.2019

Prodloužení termínu podání přihlášek ke studiu

Termín pro podávání přihlášek do II. kola přijímacího řízení pro akad. rok 2019/2020 byl prodloužen do 15. 7. 2019.