• 11.10.2019

Zmizelé město – po stopách zapomenuté historie Frýdku-Místku

Nový projekt dvou Frýdecko-Místeckých patriotů, doktoranda Institutu tvůrčí fotografie Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě Lukáše Horkého a Jaroslava Kocince, s názvem Zmizelé město se slavnostně představí v pátek 11. října 2019 v 16:00 v ulici Revoluční poblíž čísla popisného 1280 ve Frýdku-Místku.
  • 10.10.2019
  • Staženo dne 17.10.2019

Informatici z Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě chystají v Galerii Breda Robotický pětiboj

Chcete zkusit překonat složité bludiště, co nejrychleji zvládnout klikatou dráhu, postavit robota, sestavit hlavolam nebo si prověřit své znalosti v robotickém kvízu?
  • Ondřej Durczak
  • 10.10.2019

Institut tvůrčí fotografie představil na Interphoto 2019 dvě výstavy

Institut tvůrčí fotografie představil na mezinárodním fotografickém festivalu Interphoto 2019 v Bialystoku dvě výstavy - Made in Opava 2 a Mistři české avantgardní fotografie
  • Ondřej Durczak
  • 09.10.2019

Výstava Tak mnoho, tak málo Vladimíra Birguse v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze

Dne 8. října 2019 byla otevřena výstava vedoucího Institutu tvůrčí fotograife Vladimíra Birguse Tak mnoho, tak málo s podtitulem Fotografie z doby, kdy se tak mnoho muselo a tak málo smělo. Kurátorem expozice je historik fotografie a kurátor fotografické sbírky Moravské galerie v Brně Jan Mlčoch.
  • 08.10.2019

Ústav bohemistiky a knihovnictví pozval na přednášku Dr. Martinu Berrocal z Univerzity v Jeně

Dnes, v úterý 8. 10. 2019. dopoledne, se na ÚBK konala přednáška a seminář Dr. Martiny Berrocal z Univerzity v Jeně. Martina Berrocal přednesla před plnou učebnou M10 přednášku s názvem „Čím může přispět lingvistická analýza k výzkumu populismu?“, v semináři pak byly analyzovány texty z pohledu toho, jak se vytváří konstrukce hrozby a nebezpečí. Podrobnější text o samotné přednášce přineseme v nejbližších dnech. TEXT a FOTO: Zuzana Urbánková/ Centrum multimediální tvorby
  • 07.10.2019

Profesor Cosimo Bambi: s opavským Ústavem fyziky máme společné zájmy

Na pozvání Prof. RNDr. Zdeňka Stuchlíka, CSc. pobýval na Ústavu fyziky FPF Slezské univerzity v Opavě jeho kolega, profesor teoretické astrofyziky Cosimo Bambi, který působí na univerzitě v Šanghaji v Čínské lidové republice. Na tamním pracovišti vede skupinu relativistických fyziků čítající 25 výzkumných pracovníků a doktorských studentů.
  • 02.10.2019
  • Staženo dne 08.10.2019

Tým experimentální retrogastronomie připravil na zámeckém Posvícení přednášku s ochutnávkou

Na pozvání kastelánky Státního zámku Raduň Mgr. Markety Kouřilové představil tým experimentální retrogastronomie Filozoficko -přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě své znalosti a dovednosti v rámci akce V zámku a podzámčí: Posvícení.
  • Peter Mlích
  • 02.10.2019

Doplňovací volby do studenstké komory AS

.
  • Peter Mlích
  • 27.09.2019
  • Staženo dne 18.10.2019

Děkanské volno 16. 10. 2019 (od 8:00 do 12:00)

Děkanka FPF SU vyhlašuje v souvislosti s konáním imatrikulací pro studenty 1. ročníků na den 16. 10. 2019 (od 8:00 do 12:00) děkanské volno.
  • 25.09.2019
  • Staženo dne 03.10.2019

Wokrshop Erasmus+

Ve čtvrtek 3. října 2019 od 13:30 do 15:00hod proběhne v zasedací místnosti děkanátu,( Bezručovo nám. 13, 746 01 Opava) Workshop "Studentské výjezdy v rámci programu Erasmus+.