Účastníci konference MÉDIA/ DĚJINY/ SPOLEČNOST navštívili výstavu Nezávislé

Přednášející vystupující v programu konference MÉDIA/ DĚJINY/ SPOLEČNOST, vedení Fakulty veřejných politik a Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě - ti všichni a další hosté navštívili ve středu 6. listopadu 2019 výstavu Nezávislé.
  • 08.11.2019

Osobnosti konference MÉDIA/ DĚJINY/ SPOLEČNOST a jejich recept na odstranění stereotypů

V programu 4. ročníku konference MÉDIA/ DĚJINY/ SPOLEČNOST konané v prostorách Fakulty veřejných politik Slezské univerzity v Opavě vystoupila ve dnech 6. a 7. listopadu řada přednášejících. Z mnoha úhlů pohledu a perspektiv hovořili a diskutovali na téma obrazu Polska a Poláků v českých médiích. Čtyřem z nich jsme položili dvě stejné otázky:
  • 08.11.2019

Ústav informatiky vyslal magisterské studenty na mezinárodní konferenci

Opava, Bratislava – Bc. Veronika Kociánová a Bc. Vojtěch Svačina, studenti oboru Informační a knihovnická studia na Ústavu informatiky FPF SU v Opavě, vyjeli v doprovodu svých pedagogů již na magisterském studiu na svou první mezinárodní konferenci. Ta se konala ve dnech 21. a 22. října v Univerzitní knižnici v Bratislavě.
  • 08.11.2019

Pozvali jsme přednášet odbornici na metadata z Národní knihovny České republiky v Praze

Opava – v pátek 25. října přednášela na Ústavu informatiky FPF SU v Opavě Mgr. Pavlína Kočišová, absolventka Slezské univerzity v Opavě, která v současné době působí v Odboru digitálních fondů Národní knihovny České republiky jako odbornice na metadata.
  • 06.11.2019

Ústav historických věd na trojmezí Maďarska, Slovenska a Rakouska

Stejně tak, jako se konala exkurze v letním semestru 2019, podnikl Ústav historických věd Slezské univerzity v Opavě, další ze svých plánovaných exkurzí.
  • 05.11.2019
  • Staženo dne 07.11.2019

Konference MÉDIA/DĚJINY/SPOLEČNOST začala dnes výstavou a Maratonem polských filmů

Několik desítek zájemců se v úterý 5. listopadu 2019 zúčastnilo v Kinosále Hauerova 4 Maratonu polských filmů. V nabídce jsou snímky Jack Strong, 80 miliónů, Exentrici a Střední Evropa jde za svobodou. Promítání předcházelo zahájení komiksové výstavy s názvem Spolu v bublinách.
  • 05.11.2019

S festivalem Na cestě se vydáme za štěstím

I letos se můžete těšit na další ročník studentského festivalu Slezské univerzity Na cestě. O tom, jaký vás čeká program, jak se v něm odrazí oslavy sedmnáctého listopadu, nebo co znamená festival pro studenty samotné, jsme vyzpovídali studentku oboru Kulturní dramaturgie se zaměřením na divadlo Kristýnu Střelcovou a pedagožku Annu Stránskou.
  • 04.11.2019

Univerzitní informatici realizovali první opavský robotický pětiboj

Prostory galerie obchodního domu Breda&Weinstein v prvním patře patřily ve čtvrtek 17. října žákům základních a středních škol. Pracovníci Ústavu informatiky Slezské univerzity v Opavě pro všechny zájemce připravili Robotický pětiboj - zábavný soutěžní program plný důmyslných klání a úkolů.
  • 31.10.2019

Historický klub odhalil nové logo

Historický klub studentů Slezské univerzity odhalil na své středeční poradě nové logo. Má podobu erbu, kterým se nejen hlásí k Slezské univerzitě, ale také představuje šíři historického záběru, kterému se klub věnuje.
  • Kateřina Byrtusová
  • 31.10.2019
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Konference Média a dějiny

Na Fakultě veřejných politik v Opavě se bude v rámci konference Média/dějiny/společnost hovořit o obrazu Polska a Poláků v českých médiích.