• 26.04.2019

Filozoficko-přírodovědecká fakulta a Základní škola T. G. Masaryka chystají v Galerii Breda další výstavu výtvarných prací

Filozoficko-přírodovědecká fakulta (FPF) v Opavě pokračuje v navázané spolupráci s partnerskou Základní školou T. G. Masaryka Opava. V Galerii Breda nacházející se v prvním podlaží (poblíž pobočky České pošty) ve Společenském a obchodním centru Breda & Weinstein v Opavě chystají výstavu.
  • 26.04.2019

Pátá Opavská vinná stezka již tento pátek

OPAVA – Dnes, v pátek 26. dubna, se můžete už popáté vydat na Opavskou vinnou stezku, kterou pro vás připravili studenti Ústavu lázeňství, gastronomie a turismu Slezské univerzity v Opavě. Tomáš Ingr s Anetou Srncovou pro milovníky vína vytvořili trasu vinoték a restauračních zařízení, kde můžete ochutnat vzorky vín především jihomoravských vinařství a vinařů.
  • 24.04.2019

Inaugurace děkanky Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě prof. PhDr. Ireny Korbelářové, Dr.

Ve středu 24. dubna 2019 se v kinosále v Hauerově ulici 4 v Opavě konalo zasedání Akademické obce spojené s inaugurací děkanky Filozoficko-přírodovědecké fakulty (FPF) Slezské univerzity v Opavě prof. PhDr. Ireny Korbelářové, Dr.
  • 24.04.2019

Studenti historie se vydali za krásami slovenských banských měst

Posluchači Ústavu historických věd Slezské univerzity v Opavě si účastnili exkurzi, která je zavedla na malebná místa středního Slovenska, do měst a míst spojených s těžbou a hornictvím. Program měli vskutku bohatý. Navštívili například Trenčianský hrad, Starý zámek v Banské Štiavnici, mincovnu v Kremnici nebo kostel v Hronseku. O zážitky neměli nouzi, a proto jsme se rozhodli vyzpovídat studentku prvního ročníku bakalářského studia oboru Historie Michaelu Pecinovou. Ta pro vás vybrala pět nejlepších míst této pětidenní exkurze.
  • Ondřej Durczak
  • 23.04.2019

Vedoucí ITF Vladimír Birgus představí v rámci expozice Tak mnoho, tak málo unikátní fotografie z doby normalizace

V opavské galerii KUPE (Jánská 7) proběhne ve středu 24. dubna 2019 v 17 hodin slavnostní zahájení výstavy fotogafií vedoucího Institutu tvůrčí fotografie Vladimíra Birguse.
  • 18.04.2019

Hlasování Fakulta Roku 2019

Ohodnoťte svoji fakultu v hlasování Fakulta Roku 2019. Jedná se o prestižní anketu mezi studenty a čerstvými absolventy vysokých škol v České republice, hodnotí kvalitu výuky a prostředí pro výuku.

Vědecká rada Slezské univerzity v Opavě jednala v novém složení

V úterý 16. dubna 2019 se do Opavy sjeli členové Vědecké rady Slezské univerzity v Opavě ke svému prvnímu jednání v letošním roce. Vědecká rada SU se bude v druhém funkčním období rektora Slezské univerzity doc. Pavla Tuleji scházet v pozměněném složení.
  • Staženo dne 24.04.2019

Děkanské volno

Děkanka vyhlašuje v souvislosti s konáním zasedání Akademické obce dne 24. dubna 2019 DĚKANSKÉ VOLNO

Libor Martinek je letošním laureátem Evropské medaile poezie a umění Homer

Ke dni 28. března 2019, tedy v den výročí narození Jana Amose Komenského připomínaného jako Den učitelů, obdržel doc. PhDr. Libor Martinek, Ph.D., literární historik a teoretik, pedagog Ústavu bohemistiky a knihovnictví Slezské univerzity v Opavě, dopis od prof. dr. Dariusze Tomasze Lebiody, ve kterém mu bylo oznámeno, že mu byla udělena Evropská medaile poezie a umění HOMER za rok 2019; dopis zároveň obsahoval tuto medaili a diplom.
  • 12.04.2019

Pozvánka na Zasedání akademické obce

Zasedání akademické obce spojené s inaugurací děkanky se uskuteční 24.4.2019 v 10h v kinosále Hauerova 4, Opava. Všichni členové Akademické obce jsou srdečně zváni.