• Peter Mlích
  • 09.08.2019

Studijní oddělení přestěhováno na Masarykovu 37

Dovolujeme si informovat, že se studijní oddělení fakulty přestěhovalo do budovy na Masarykově třídě 343/37 (1. patro, vlevo vedle hlavního schodiště).
  • 06.08.2019

Šikana ve sportu je tématem celovečerního debutu Tomáše Polenského

Pedagog oddělení audiovizuální tvorby (AVT) Tomáš Polenský začal natáčet svůj celovečerní debut. Film se jmenuje Smečka a vzniká v česko-lotyšské koprodukci. Za českou stranu ho koprodukuje 8Heads Productions.
  • Peter Mlích
  • 01.08.2019
  • Staženo dne 08.08.2019

Změna adresy studijního oddělení

• Ondřej Durczak
  • 31.07.2019

Výstava historických pohlednic a fotografií Opava a její řeka

Jiří Siostrzonek z Institutu tvůrčí fotografie připravil ve spolupráci s Rudolfem Dybowiczem expozici složenou z fotografií a pohlednic na téma řeky Opavy. Rovněž vychází rozsáhlá kniha.
  • 29.07.2019

Monika Horsáková: Letošní Colours byly jiné, přinesly nám výzvu, která se neodmítá

Filmový štáb Slezské univerzity v Opavě se v průběhu letošního multižánrového festivalu Colours of Ostrava stal výrazně významnějším „hráčem“ než v minulých letech. V rámci stále prestižnějšího mezinárodního diskusního fóra Meltingpot, na němž pod vedením Moniky Horsákové každoročně tým složený převážně z pedagogů, studentů a absolventů oboru Audiovizuální tvorba (AVT), mělo jeho účinkování letos další rozměr: v rámci partnerství Slezské univerzity s Meltingpotem mu byl svěřen projekt Voices of Meltingpot. Jeho náplní jsou filmové zpovědi dvaceti osobností, které na Meltingpotu vystupovaly. V provizorním studiu vybudovaném v prostorách Dolu Hlubina vyprávěly o svém životním příběhu, tvorbě, myšlenkách, vizích….
  • 29.07.2019

Staré rodinné recepty jsou poklady. Podělte se o ně.

Zapisovala si vaše maminka či babička recepty? Předává se u vás v rodině po generace tradiční recept: Podělte se o ně s námi!
  • Kateřina Byrtusová
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Lidé z východu - fotografie Jindřicha Štreita

Dne 18. 7. 2019 se uskutečnila v prostorách historické budovy Slezského zemského muzea vernisáž výstavy fotografií prof. Jindřicha Štreita z Filozoficko-přírodovědecké fakulty SU "Lidé z východu", která představuje autorský pohled na život Ukrajinců v České republice.
  • 25.07.2019
  • Staženo dne 07.08.2019

Perkův dalekohled: další film studentů Slezské univerzity v Opavě míří do televize

Studenti oboru Multimediální techniky na Slezské univerzitě v Opavě natočili dokumentární film o nejvýznamnějším českém astronomovi Luboši Perkovi. Jméno tohoto muže, který v pátek 26. července 2019 oslaví sto let, je mimo jiné spjato s největším českým dalekohledem, o něhož se Luboš Perek výrazně zasloužil. Dokument vznikl pod režijním vedením hlavního pedagoga oboru Martina Petráska.