• 05.06.2019

7. ročník soutěže Opavský ROBOCUP

Opava – Dne 28. 5. 2019 proběhl na akademické půdě Filozoficko-přírodovědcké fakulty Slezské univerzity v Opavě již sedmý ročník soutěže pro střední školy v programování robotů, Opavský ROBOCUP. Mezi 29 účastníky letošního ročníku organizátoři z Ústavu informatiky poznali i loňské účastníky, včetně vítězky minulého ročníku.
  • 04.06.2019

Expozice studentů Institutu tvůrčí fotografie na mezinárodním festivalu Prague Photo a cena pro loňskou absolventku ITF

Dne 27. května 2019 byla zahájena výstava studentů Institutu tvůrčí fotografie SU v Opavě na mezinárodním fotografickém festivalu Prague Photo 2019. V 18:30 proběhl křest nových knih studentů a pedagogů Institutu tvůrčí fotografie. Mezi dvěma vítězi o nejlepší autory do 30 let je také naše loňská absolventka Andrea Malinová.
  • 04.06.2019

Polští studenti Institutu tvůrčí fotografie Tomek Tyndyk a Michał Patycki vystavují na krakovském Měsíci fotografie

Polští studenti Institutu tvůrčí fotografieTomek Tyndyk, Michał Patycki a Konstancja Nowina Konopka prezentují své práce na mezinárodním fotografickém festivalu Měsíci fotografie v Krakově
  • 04.06.2019

Mezinárodní sympozium v Zabrze, jehož spoluorganizátorem je Institut tvůrčí fotografie

V pátek a v sobotu 24. a 25. května se v polském městě Zabrze konalo mezinárodní sympozium s tématem fotografie jako historický dokument. Letošní záštitu nad konferencí převzal vedoucí Institutu tvůrčí fotografie Vladimír Birgus, děkanka FPF SU v Opavě Irena Korbelářová a starostka města Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik. Konferenci a workshop spolupořádal a organizoval doktorand ITF Arkadiusz Gola. Dalšími účastníky byl děkan Fakulty veřejných politik Rudolf Žáček a pedagog ITF Jiří Siostrzonek.
  • 04.06.2019

Vernisáž výstavy hornoslezských studentů Institutu tvůrčí fotografie Made in Upper Silesia

Ve čtvrtek 23. května 2019 byla v 17 hodin v Galerii Opera v Ostravě zahájena výstava fotografií hornoslezských studentů ITF Made in Upper Silesia. Kurátorem expozice jsou Vladimír Birgus a Michał Szalast.
  • 30.05.2019
  • Staženo dne 05.06.2019

V Galerii Breda bude otevřena výstava fotografií z prostředí Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě

Fakulta a její lidé. To je název fotografické výstavy z prostředí Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě. Několik desítek snímků zachycujících život na fakultě si budete moci prohlédnout v Galerii Breda v prvním podlaží Obchodního a společenského centra Breda & Weinstein (poblíž pobočky České pošty).
  • 30.05.2019

Ústav informatiky chystá počátkem června zajímavé akce

Přednáška zahraničního hosta Mariána Hosťoveckého z Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave a Doktorandský workshop. To jsou dvě akce, které nyní připravuje Ústav informatiky Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě.
  • 27.05.2019

Studenti Institutu tvůrčí fotografie budou vystavovat na mezinárodním fotografickém festivalu Prague Photo 2019

V pondělí 27. května 2019 bude v prostoru objektu na nám. Republiky 7, Praha slavnostně zahájen fotografický festival Prague Photo. Již tradičně budou na festivalu zastoupeni také nejnovější práce studentů Institutu tvůrčí fotografie. Krátce po zahájení festivalu budou v 18:30 představeny nejnovější knihy a katalogy studentů a pedagogů ITF. Trvání festivalu: 28/5--2/6/2019.
  • 27.05.2019

Přijímací zkoušky na Filozoficko-přírodovědeckou fakultu Slezské univerzity v Opavě: sváteční šaty, nervozita, plné kavárny….

Mnozí mladíci v oblecích, dívky v sukních či šatech, lehké napětí i velká nervozita, přeplněné kavárny v okolí fakultních budov. Tak vypadaly v sobotu 25. května 2019 na první pohled přijímací zkoušky na Filozoficko-přírodovědeckou fakultu (FPF) v Opavě.