• 10.06.2019

Poslední z pedagogů v rámci současného projektu Erasmus+ dorazili do Opavy

OPAVA – Od akademického roku 2017/18 trvá díky programu Erasmus+ spolupráce Ústavu informatiky Slezské univerzity v Opavě se dvěma univerzitami v Indii, jmenovitě s Bhilai Institute of Technology a se Shaheed Rajguru College of Applied Sciences for Women z Univesity of Delhi. Letním semestrem 2019 tato spolupráce končí a jako poslední účastníci společné výměny pedagogů a studentů do Opavy v květnu zavítaly dvě pedagožky prof. Preeti Singhal a prof. Venika Gupta ze Shaheed Rajguru College of Applied Sciences for Women z Univesity of Delhi.
  • Peter Mlích
  • 10.06.2019

Povinnosti studentů v souvislosti se SZZk - III (srpen 2019)

.
  • Staženo dne 14.06.2019

A jak to dělají v Rakousku?

Opava, Vídeň – Ve Vídni sídlící Národní rakouská knihovna je nejen bývalým sídlem vládnoucích rodů (protože sídlí v Hofburgu), je ale zároveň místem, kde se ke knihovnické práci využívá nejnovější technika. Což byl jeden z důvodů, proč se naši studenti vydali tuto organizaci lépe poznat.
  • 10.06.2019

Analýzy, hry a doktorandský workshop

Opava – V pondělí 3. června se na Ústavu informatiky uskutečnila již tradiční akce, která probíhá jednou za semestr, Doktorandský workshop. Tento workshop byl ale výjimečný, jelikož byl zahájen přednáškou zahraničního hosta, Mariána Hosťoveckého, na téma Návrh a vývoj vzdělávacích hier a overovanie ich kognitívnej účinnosti.
  • Martin Kůs
  • 10.06.2019

Beats 4Love, Beats 4Slezská!

.
  • Staženo dne 13.06.2019

V Galerii Breda bude probíhat soutěžní kvíz pro studenty a veřejnost

V Galerii Breda (v prvním podlaží Obchodního a společenského centra Breda & Weinstein, poblíž pobočky České pošty) se ve čtvrtek 13. června v 16.00 hodin koná soutěžní kvíz pro studenty a veřejnost na téma "Historický film".
  • Martin Kůs
  • 08.06.2019

Dobrodružství vedou k těm nejlepším životním příběhům aneb Erasmus+ v Opavě očima studentky z Turecka

OPAVA - Na jeden semestr posluchačkou Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě. Sympatická Rabia Bitaraf z Istanbulu se na turecké Univerzitě Onsekiz Mart v Canakkale věnuje třetím rokem marketingu a angličtině pro učitelskou praxi. Od března však díky programu Erasmus+ působí v Opavě a zdejší pobyt si podle svých slov užívá.
  • 07.06.2019

Fyzikové opět chystají Astrofyzikální pátek určený zájemcům o astronomii a astrofyziku

Proděkan pro informace a rozvoj RNDr. Tomáš Gráf, Ph.D., spolu se svými kolegy z Ústavu fyziky (ÚF) Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě opět připravují přednáškové dopoledne určené zájemcům o astronomii a astrofyziku.
  • 06.06.2019

Výstava „Fakulta a její lidé“ je v Galerii Breda k vidění téměř do konce června

Téměř do posledních červnových dnů si můžete v Galerii Breda prohlédnout fotografickou výstavu z prostředí Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě.
  • 06.06.2019
  • Staženo dne 11.06.2019

Za konferencemi třeba i do Florencie…

Opava, Florencie (Itálie) – ve dnech 28.—31. května 2019 probíhala v místnostech Evropského univerzitního institutu (European University Institute) v italské Florencii jedna z nejvýznamnějších konferencí pro informační vědy a knihovnictví v Evropě – QQML (Qualitative & Quantitative Methods in Libraries International Conference). Letos se konal již 11. ročník, na němž byl zastoupen i Ústav informatiky.