• 22.03.2019

Dokumentarista Petr Jančárek: Studenti, jezděte! Cestování vám pomůže uvědomit si, že svět není jednoduchý

Režisér, scénárista, dokumentarista, spoluzakladatel organizace Člověk v tísni, ale také pedagog, který působí na Slezské univerzitě již deset let. To je náš host – Petr Jančárek. Jeho nejnovější aktivitou je příprava dokumentárního filmu „Tady Havel, slyšíte mě?“
  • 21.03.2019

Zapište se někomu do života! Slezská univerzita se hrdě zapojila do projektu a připravuje nábor do registru dárců kostní dřeně

Ve středu 3. dubna 2019 můžete vstoupit do registru dárců kostní dřeně bez nutnosti návštěvy nemocničního zařízení. Ve spolupráci se Slezskou univerzitou se nábor bude konat od 9 do 15 hodin ve vstupních prostorách Filozoficko-přírodovědecké fakulty, Fakulty veřejných politik a Matematického ústavu. Rektor Slezské univerzity v Opavě dárcovství kostní dřeně podporuje - studenti za svoji ochotu pomáhat mohou získat stipendium 10 000 Kč!
  • Ondřej Durczak
  • 20.03.2019

Vernisáž výstavy fotografií Stanice Petera Korčeka

Dne 14. března 2019 proběhlo zahájení výstavy fotografií Stanice Petera Korčeka v opavském KUPE. Úvodní slovo pronesli kromě autora také vedoucí ITF Vladimír Birgus, zástupce vedoucího ITF Jiří Siostrzonek a kurátor Ondřej Durczak.
  • 20.03.2019

Libor Martinek vydal monografii o spisovateli Wilhelmu Przeczkovi

Dlouholetá snaha Libora Martinka o sbližování kultury českého a polského národa má další pokračování. Je jí monografie pedagoga, novináře, básníka, prozaika, publicisty a překladatele, ale i dramatika, režiséra a herce Wilhelma Przeczka.
  • Peter Mlích
  • 19.03.2019

Povinnosti studentů v souvislosti se SZZk (květen 2019)

.
  • 18.03.2019

Zájmy českých studentů hájila opavská posluchačka Nikola Konečná

RUMUNSKO, OPAVA – Včera skončila v rumunském Temešváru v pořadí již 37. Evropská studentská konference, jejímž hlavním posláním bylo hledání dalších možností ke zlepšení vysokoškolského a akademického vzdělávání na místních, národních i mezinárodní úrovni.
  • 16.03.2019

Ústav bohemistiky a knihovnictví pořádal Studentskou vědeckou konferenci

OPAVA - Ústav bohemistiky a knihovnictví Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě uspořádal ve středu 13. března 2019 jako již tradičně každým rokem v tomto období Studentskou vědeckou konferenci.
  • Lenka Čápová
  • 15.03.2019

Archeologové pořádali přednášku na téma možného využití Jungova učení

V přátelské a neformální atmosféře probíhala ve středu 13. března 2019 na Ústavu archeologie Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity (SU) v Opavě veřejná přednáška Jana Hamaly na téma: Příklad využití analytické psychologie C. G. Junga pro interpretaci historických kulturních fenoménů (na archeotypu koně).
  • Lenka Čápová
  • 15.03.2019

Filozoficko-přírodovědecká fakulta se opět stane dějištěm prestižní Astronomické olympiády

Do Opavy opět zavítá dvacítka nejlepších astrofyziků – středoškolských studentů. Zúčastní se zde celostátního Ústředního kola Astronomické olympiády (AO) v kategorii AB, jehož spolupořadatelství se opět ujal Ústav fyziky Filozoficko-přírodovědecké fakulty (FPF). Do soutěžního klání se studenti třetích a čtvrtých ročníků středních škol zapojí od středy 20. března do pátku 22. března 2019. Záštitu nad tímto ústředním kolem převzala děkanka prof. PhDr. Irena Korbelářová, Dr., fakulta soutěž podporuje rovněž finančně.
  • 14.03.2019

Majáles klepe na dveře!

Rok se s rokem sešel a je tady zase jaro! Teda venku už to tak vypadá… A s jarem přichází i tradiční studentské oslavy v podobě Opavského Majálesu. Do diářků si už teď můžete poznačit týden 7. – 11. května jako týden plný radosti, divadla, hudby, a poezie!