• 18.01.2019

Den otevřených dveří Filozoficko-přírodovědecké fakulty navštívily desítky zájemců

Dne otevřených dveří Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě se ve středu 16. ledna 2019 zúčastnily desítky zájemců. Setkání se konalo v projekčním sále fakultní budovy v Hauerově ulici 4.
  • 16.01.2019

Rozhodnutí děkana o registraci předmětů do letního semestru

Rozhodnutí děkana č.1/2019 k registraci předmětů do letního semestru akad. roku 2018/2019 studentů prezenční a kombinované formy studia bakalářských a magisterských studijních programů na FPF.
  • 16.01.2019

Astrofyzik Arman Tursunov podpořil v médiích dobré jméno Slezské univerzity v Opavě

Velký rozhovor s velmi pozitivním účinkem. Tak se dá charakterizovat obsáhlý a velice zajímavý rozhovor s nadějným astrofyzikem Mgr. Armanem Tursunovem, Ph.D. z Ústavu fyziky Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě. Text s fotografiemi vyšel v úterý 15. ledna 2019 v týdeníku Region Opavsko, a to téměř na dvou novinových stranách. Celý rozhovor si můžete přečíst po rozkliknutí tohoto odkazu:
  • 16.01.2019

Subjektivní černobílé fotografie Lukáše Horkého ukazují Frýdek-Místek a okolí v rozmezí jedenácti let

Od úterý 22. ledna 2019 bude v galerii Opera v Ostravě zahájena výstava frýdecko-místeckého fotografa Lukáše Horkého pojmenovaná Moje město. Cyklus subjektivně laděných fotografií pořizuje nepřetržitě od roku 2008. Práce na tomto souboru sloužila jako terapie a pomocník při marném hledání kořenů ve městě, kde prožil skoro celý život. Fragment vystaveného souboru předložil jako svou praktickou magisterskou práci v roce 2018 na Institutu tvůrčí fotografie FPF SU v Opavě.
  • 16.01.2019

Ústav informatiky Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě otevírá Retrobajty pro veřejnost

Ve dnech 22. ledna a 29. ledna 2019 proběhnou vždy od 17:00 hodin komentované prohlídky výstavy Retrobajty, počítače našich rodičů pro veřejnost.
  • Martin Kůs
  • 14.01.2019

Film studentů Slezské univerzity v Opavě GRYGAR míří na Českého lva

OPAVA, PRAHA – Film studentů Slezské univerzity v Opavě GRYGAR míří na Českého lva! Celovečerní dokument o astronomu a popularizátoru vědy Jiřím Grygarovi je v osudí soutěže o Cenu filmových fanoušků. Hlasuje se právě teď!
  • 11.01.2019

Made in Opava

Expozice Made in Opava navazuje na dvojici výstav. První z nich představila roku 2010 pod názvem 36 v galerii Rondo Sztuki v Katovicích práce šestatřiceti studentů a absolventů Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě. Druhou, Osobní místa s podtitulem Mladá česká fotografie, uvedlo roku 2017 Muzeum Horního Slezska v Bytomi.
  • 09.01.2019

Rektor Pavel Tuleja jmenoval nové děkany

OPAVA - Na zasedání kolegia rektora Slezské univerzity v Opavě v úterý 8. ledna předal rektor univerzity doc. Pavel Tuleja jmenovací dekrety dvěma novým děkanům.
  • 07.01.2019

16. LEDNA 2019 DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ - PROGRAM

Program dne otevřených dveří
  • 07.01.2019

Jiřímu Siostrzonkovi vyšel třetí díl knihy o opavských pohlednicích

Pedagog a zástupce vedoucího ITF docent Jiří Siostrzonek je autorem třetího a závěrečného dílu rozsáhlé obrazové publikace ilustrující prostřednictvím fotografických pohlednic okolní obce Opavy.