• 07.10.2022

16. ročník multižánrového festivalu Na cestě se tentokrát vydá „M e z i ř á d k y“

M e z i ř á d k y. Tak zní podtitul letošního multižánrového festivalu Na cestě, který v Opavě pořádají studenti 3. ročníku Kulturní dramaturgie v divadelní praxi Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě. Uskuteční se ve dnech 20. – 22. 10. 2022 v univerzitních prostorách na Hauerově ulici, v Obecním domě, kostele sv. Vojtěcha a Sadech Svobody (v okolí Ptačího vrchu).
  • 06.10.2022

Tradiční Noc vědců opět na FPF

Filozoficko-přírodovědecká fakulta se v rámci celorepublikové vědecko-popularizační akce Noc vědců, s letošním podtitulem Všemi smysly, otevřela pro veřejnost v nezvyklou denní dobu. Návštěvníci měli možnost se zúčastnit zajímavých workshopů, komentovaných promítání, přednášek či kvízů.
  • 06.10.2022

Fakulta se stane již podruhé součástí celoevropské akce „Erasmus Days“

Rádi byste studovali v cizině, ale nevíte kam vyrazit? Přijďte na Erasmus Day na FPF SU a fakultní koordinátorka programu Erasmus+, ústavní koordinátoři i absolventi programu Erasmus+ Vám poskytnou veškeré informace týkající se zahraničních studijních pobytů a praktických stáží.
  • 05.10.2022

V Galerii Hauerova 4 se představí Ján Huňady

Fakultní galerie pokračuje po prázdninové pauze ve svém výstavním programu. V říjnu představí slovenského malíře a grafika Jána Huňadyho. Vernisáž výstavy proběhne 11. října v 18.00 hod. a výstava potrvá do 6. listopadu 2022.
  • 05.10.2022

Opavský páv zveřejňuje program!

Soutěžní projekce, opavské premiéry, autorské čtení, masterclass, tvůrčí dílny i debaty – to všechno zahrnuje letošní program mezinárodního festivalu studentských filmů Opavský páv. Festival proběhne v Opavě 10.–13. října v univerzitním areálu na Hauerově ulici, doprovodný program nově také v kostele sv. Janů. Vstup na festival je tradičně zdarma.
  • 04.10.2022

Workshop představil možnosti studentských výjezdů do zahraničí

Ve čtvrtek 29.09.2022 se v posluchárně M8 uskutečnil workshop pro všechny zájemce o zahraniční pobyty v rámci programu Erasmus+. Cílem workshopu bylo seznámit studenty s možnostmi studia v zahraničí. Studentům se v rámci programu Erasmus+ nabízí možnost vyjet na studijní pobyt, praktickou stáž či absolventskou stáž.
  • 30.09.2022

Literárněvědná konference Underground a druhá kultura ve střední Evropě – Underground i druga kultura w Europie Środkowej

Dne 22. září 2022 proběhla na Ústavu bohemistiky a knihovnictví mezinárodní literárněvědná konference „Underground a druhá kultura ve střední Evropě – Underground i druga kultura w Europie Środkowej“. Šlo o první výstup ze stejnojmenného grantového projektu, který podpořilo Česko-polské fórum – Forum Polsko-Czeskie při Ministerstvu zahraničních věcí ČR. Partnerem projektu byla Univerzita A. Mickiewicze v Poznani (Polsko). Řešitelem grantového projektu je doc. Libor Martinek, spoluřešitelem polonista a komparatista prof. dr hab. Bogusław Bakuła z UAM, jenž se konference také osobně zúčastnil.
  • 27.09.2022

Infočtvrtky s Ústavem informatiky v OC Breda & Weinstein

Na měsíce říjen až prosinec letošního roku si odborníci z Ústavu informatiky FPF SU v Opavě připravili pro veřejnost řadu populárně naučných přednášek. V rámci Infočtvrtků v Návštěvnickém centru UniPoint v OC Breda & Weinstein v Opavě proběhne celkem osm zajímavých přednášek na témata zcela informatické nebo velmi blízké.
  • 26.09.2022

Podejte si přihlášku na Junior univerzitu FPF 2022

Filozoficko-přírodovědecká fakulta v Opavě spouští v akademickém roce 2022/2023 pilotní ročník Junior univerzity FPF. Tato akce je určena studentům 1. až 3. ročníků středních škol, kteří budou mít možnost seznámit se s univerzitním prostředím a zároveň se dozvědět mnoho nového ze všech studijních oblastí, které fakulta nabízí.
  • 26.09.2022

Knihy o pionýrech i fotbalu se představí veřejnosti

Chcete si zavzpomínat na dobu pionýru, nebo jste fanoušky fotbalu? V tom případě nesmíte chybět na představení nových knih z produkce Ústavu historických věd Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě. Publikace vám představí samotní autoři, a to v úterý 5. října 2022 v Návštěvnickém centru Rybí pavilon (Hauerova 2789/4, vnitroblok).