• 28.07.2022

Vedoucímu Ústav historických věd - Slezská univerzita v Opavě Martinu Pelcovi vyšla začátkem tohoto měsíce kniha Na football!: Fotbalové diváctví a fanouškovská kultura v českých zemích do roku 1939

Kniha sleduje zrod fotbalového fanouška jako výrazného, často až excentrického sociálního typu české každodennosti.
  • Jakub Plaskura
  • 28.07.2022

Zástupci ITF byli nominováni v prestižní soutěži

Institut tvůrčí fotografie (ITF) je na prahu dalšího prestižního ocenění. V nominaci na Cenu za nejlepší dokumentární knihu 2022 má Slezská univerzita díky tvářím ITF hned čtyřnásobné zastoupení. O vavříny ve zmíněné soutěži budou usilovat Ondřej Durczak v tandemu s Jiřím Siostrzonkem, Dita Pepe a Kateřina Sýsová se svými projekty, ať už jako jednotlivkyně či ve spolupráci s jinými tvůrci.
  • 26.07.2022

Šlechtické slavnosti na Raduni

Zážitkovým programem na téma Šlechtické slavnosti na Raduni pokračovala spolupráce projektového týmu NAKI II Kulinární dědictví českých zemí: paměť, prezentace a edukace se Státním zámkem Raduň.
  • 25.07.2022

SUper stage na Meltingpot & Colours of Ostrava 2022

Přítomnost Filozoficko-přírodovědecké fakulty, potažmo Slezské univerzity v Opavě na „nejbarevnějším“ tuzemském festivalu není výjimečná, poprvé se zde však představila jako jeden z hostitelů besed a přednášek. Návštěvníkům multižánrového hudebního svátku přinesla ve své SUper stage pohledy na historii, současnost i budoucnost očima jejích akademiků.
  • 10.07.2022

AVT nově i v kombinované formě studia!

Studijní program Audiovizuální tvorba od příštího akademického roku otevře možnost studia také kombinovanou formou. Co přesně to pro uchazeče znamená a na co vše se mohou těšit, jsme si povídali s vedoucí Ústavu filmové, televizní a rozhlasové tvorby Mgr. Monikou Horsákovou.
  • 04.07.2022

Slezská univerzita na fóru Meltingpot 2022

Mezinárodní diskuzní fórum Meltingpot je významnou složkou multižánrového festivalu Colours of Ostrava. Letos bude jeho součástí také SUper stage Slezské univerzity.
  • Ondřej Honka
  • 04.07.2022

Zasedání Akademické obce SU FPF 2022

Na závěr akademického roku, ve čtvrtek 23. 6. 2022, se uskutečnilo tradiční zasedání Akademické obce Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě. Přítomní měli především možnost se seznámit s informacemi o činnosti fakulty za období červen 2021 až červen 2022.
  • 29.06.2022

Kapka vědy na Slunovratu

Léto oficiálně začalo! Stejně tak festivalová sezóna, kterou – již tradičně – otevřel Slunovrat minulý víkend – netradičně – v ulicích Opavy.
  • 27.06.2022
  • Staženo dne 29.07.2022

Pro akademický rok 2022/2023 otevíráme další studijní programy

V pátek 24. 6. 2022 byly spuštěny přihlášky pro nově akreditované studijní programy. Například Audiovizuální tvorbu tak bude možné nově studovat také v kombinované formě. Na své si přijdou také zájemci o sdružené studium v navazující magisterské úrovni.
  • 27.06.2022

Letošní úspěšní absolventi si užili zasloužené promoce

V úterý 21. 6. 2022 se na FPF uskutečnily promoce. Letošní absolventi si tak mohli vychutnat slavnostní chvíli se svými blízkými a převzít zasloužené diplomy.