Mezinárodní sociologicko-fotografická konference v Zabrze 2021

Ve dnech 17.-18. října 2021 se v polském Zabrze uskutečnila VI. mezinárodní sociologicko-fotografická konference na téma Dokumentární fotografie jako doklad kulturního dědictví.
  • 20.10.2021

Na Slezské univerzitě se popáté zaměří na zobrazování dějin v médiích

Letošní ročník konference Média – Dějiny – Společnost se bude věnovat tématu Církev, náboženství a společnost: Obraz křesťanství v dějinách střední Evropy. Akce určená pro studenty, pedagogy i veřejnost proběhne 2.–4. listopadu 2021.
  • Jakub Plaskura

Filmová Silésia na ČT art! To nejlepší z oborů AVT a MMT pohromadě

Pět minut po nedělní půlnoci se mohli diváci televizní stanice ČT art dozvědět více o uměleckých oborech zaměřených zejména na audiovizuální dílo, které se na Slezské univerzitě vyučují. Že nevíte, co je to Filmová Silésia? Tak byl nazván speciální díl pořadu Průvan, který mapuje historii, dění a tvorbu oborů Multimediální techniky (MMT) a Audiovizuální tvorba (AVT). K vidění je několik skvělých studentských snímků v celé své kráse, tak si je nenechte ujít.
  • Jakub Plaskura
  • 15.10.2021

Takový byl festival Opavský páv očima našich redaktorů

V první polovině října zavládla na Ústavu filmové, televizní a rozhlasové tvorby na Hauerově 4 slavnostní atmosféra. Ve dnech 12. – 14. října se totiž už poosmé konal Opavský páv, mezinárodní festival studentského filmu, pořádaný studenty a pedagogy oboru Audiovizuální tvorba (AVT). Jako vždy dal festival tuzemským i zahraničním studentům možnost po dobu tří dnů prezentovat svá audiovizuální díla. Návštěvníkům zase nabídl jedinečnou příležitost vidět zdarma mnoho kvalitních děl různých žánrů, účastnit se několika zajímavých workshopů, hudebních vystoupení a setkání se samotnými tvůrci.
  • 13.10.2021

Opavský páv představí nový seriál České televize Stíny v mlze

V mimořádné předpremiéře můžete v rámci doprovodného programu festivalu Opavský páv zhlédnout jeden z dílů nového seriálu České televize Stíny v mlze. Do Opavy jej přijede uvést režisér Radim Špaček.
  • 11.10.2021

První Erasmus Day na FPF

Rádi byste studovali v cizině, ale nevíte kam vyrazit?
  • 08.10.2021

Opavský páv nabídne studentské filmy, unikátní hudebně-vizuální projekt i předpremiéru 1. dílu nového seriálu České televize

V úterý 12. října odstartuje 8. ročník mezinárodního festivalu studentských filmů Opavský páv. Už dopoledne proběhnou tradiční workshopy pro střední školy a další zájemce, na nichž budou si moci účastníci vyzkoušet vysílání z televizního studia, plastelínovou animaci, tvorbu fotogramů nebo malování světlem. Slavnostní zahájení pak proběhne večer. Na programu je mimo jiné projekce dokumentárního snímku jedné z porotkyň letošního ročníku Petry Nesvačilové Vojna Ztohoven a projekt Mikuláše Odehnala aka Lišaje, který je jedním z respektovaných hudebních umělců na poli experimentální elektronické hudby, a vizuálního umělce Jana Šrámka.
  • 01.10.2021

Workshop představil pestrou paletu možností studentských výjezdů do zahraničí v rámci programu Erasmus+

Ve středu 29. 9. 2021 se uskutečnil workshop pro všechny zájemce o zahraniční pobyty v rámci programu Erasmus+. Studenti byli informováni o samotném programu a o možnostech studentských výjezdů na zahraniční instituce (studijní pobyt, praktická stáž, absolventská stáž). V průběhu workshopu byly představeny veškeré novinky, které nové programové období 2021-2027 přinese.
  • 01.10.2021

Docent Libor Martinek převzal významná polská ocenění

U příležitosti konání mezinárodního festivalu věnovaného baroknímu básníku a kazateli M. K. Sarbiewskému (XVI Miedzynarodowy Festiwal ks. Macieja Kazimierza Sarbiewskiego „Chrzescijanski Horacy z Mazowsza”) převzal doc. PhDr. Libor Martinek, Ph.D., pedagog Ústavu bohemistiky a knihovnictví Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě, literární historik a překladatel dne 10. září 2021 v polském Ploňsku Bronzovou medaili Za zásluhy o kulturu Gloria Artis (Brązowy Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis).
  • 29.09.2021

Nová Galerie Hauerova 4

Rozhodnutím děkanky Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě prof. Ireny Korbelářové byla k 1. 10. 2021 zřízena fakultní Galerie s adresným názvem Hauerova 4.