• Martin Kůs
  • 31.10.2019

Historický klub odhalil nové logo

Historický klub studentů Slezské univerzity odhalil na své středeční poradě nové logo. Má podobu erbu, kterým se nejen hlásí k Slezské univerzitě, ale také představuje šíři historického záběru, kterému se klub věnuje.
  • Kateřina Byrtusová
  • 31.10.2019
  • Fakulta veřejných politik v Opavě

Konference Média a dějiny

Na Fakultě veřejných politik v Opavě se bude v rámci konference Média/dějiny/společnost hovořit o obrazu Polska a Poláků v českých médiích.
  • 29.10.2019

Ladislav Špaček: „Každý zaměstnanec a student univerzity je zodpovědný za její reprezentaci.“

.
  • 25.10.2019
  • Staženo dne 05.11.2019

Výsledky 1. kola doplňovacích voleb a oznámení 2. kola voleb

• 21.10.2019

Robotického pětiboje se v Galerii Breda zúčastnily desítky dětí

Zhruba 150 dětí se ve čtvrtek 17. října 2019 zúčastnilo v Galerii Breda akce nazvané Robotický pětiboj.
  • Martin Kůs
  • 18.10.2019

Hvězda Jindřich Štreit se usadila na Bolt Toweru

Jsou asi čtyřicet centimetrů veliké, mají pět cípů a usadily se v sedmém patře schodiště ostravského symbolu, věže Bolt Tower v Dolní oblasti Vítkovice. Ve středu odpoledne se na ně přišli podívat novináři, představitelé krajského úřadu, pořadatelé Ceny Jantar, autorka sošky Ceny Jantar Šárka Mikesková a další zvědavci.

Oznámení kandidátů do AS

.

Prodloužení termínu voleb do AS

• návrh kandidátů do 16.10. 10:00
  • zveřejnění návrhů 18.10. do 14:00
  • volby I.kolo 23.10. - 24.10.
  • volby II.kolo 30.10. - 31.10. (bude upřesneno)
Příloha: volbyProdlouzeniTerminu.pdf
  • 17.10.2019

Den s němčinou přilákal stovky zájemců

Slezská univerzita v Opavě se spolu s Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže Tandem stala partnerem Goethe-Institutu v Praze, hlavního organizátora velkolepé akce Den s němčinou, který vznikl jako součást rozsáhlé kampaně ‚šprechtíme‘ na podporu němčiny jako cizího jazyka.
  • 14.10.2019
  • Staženo dne 16.10.2019

Marie Rottrová a Jindřich Štreit odhalí 16. října na Bolt Tower Jantarové schodiště slávy

Jantarové schodiště slávy bude ve středu 16. října slavnostně odhaleno v Dolních Vítkovicích, přesněji na Bolt Tower, která je dominantou Ostravy tyčící se symbolicky ke hvězdám. Jantarové schodiště právě takové hvězdy zachytí a zachová po generace podobně, jak to známe z hvězdného chodníku v Hollywoodu, ale přece jen jinak, po ostravsku.