• Peter Mlích

Prodloužení termínu voleb do AS

• návrh kandidátů do 16.10. 10:00
  • zveřejnění návrhů 18.10. do 14:00
  • volby I.kolo 23.10. - 24.10.
  • volby II.kolo 30.10. - 31.10. (bude upřesneno)
Příloha: volbyProdlouzeniTerminu.pdf
  • 17.10.2019

Den s němčinou přilákal stovky zájemců

Slezská univerzita v Opavě se spolu s Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže Tandem stala partnerem Goethe-Institutu v Praze, hlavního organizátora velkolepé akce Den s němčinou, který vznikl jako součást rozsáhlé kampaně ‚šprechtíme‘ na podporu němčiny jako cizího jazyka.
  • 14.10.2019
  • Staženo dne 16.10.2019

Marie Rottrová a Jindřich Štreit odhalí 16. října na Bolt Tower Jantarové schodiště slávy

Jantarové schodiště slávy bude ve středu 16. října slavnostně odhaleno v Dolních Vítkovicích, přesněji na Bolt Tower, která je dominantou Ostravy tyčící se symbolicky ke hvězdám. Jantarové schodiště právě takové hvězdy zachytí a zachová po generace podobně, jak to známe z hvězdného chodníku v Hollywoodu, ale přece jen jinak, po ostravsku.
  • 11.10.2019
  • Staženo dne 24.10.2019

Filozoficko-přírodovědecká fakulta v Opavě pořádá přednášku Ladislava Špačka

Všichni zájemci, kteří se chtějí zdokonalit v pravidlech etikety, mají jedinečnou možnost. Filozoficko-přírodovědecká fakulta Slezské univerzity v Opavě pozvala k přednášce na toto téma popularizátora společenské etikety Ladislava Špačka.
  • 11.10.2019

Zmizelé město – po stopách zapomenuté historie Frýdku-Místku

Nový projekt dvou Frýdecko-Místeckých patriotů, doktoranda Institutu tvůrčí fotografie Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě Lukáše Horkého a Jaroslava Kocince, s názvem Zmizelé město se slavnostně představí v pátek 11. října 2019 v 16:00 v ulici Revoluční poblíž čísla popisného 1280 ve Frýdku-Místku.
  • 10.10.2019
  • Staženo dne 17.10.2019

Informatici z Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě chystají v Galerii Breda Robotický pětiboj

Chcete zkusit překonat složité bludiště, co nejrychleji zvládnout klikatou dráhu, postavit robota, sestavit hlavolam nebo si prověřit své znalosti v robotickém kvízu?
  • Ondřej Durczak
  • 10.10.2019

Institut tvůrčí fotografie představil na Interphoto 2019 dvě výstavy

Institut tvůrčí fotografie představil na mezinárodním fotografickém festivalu Interphoto 2019 v Bialystoku dvě výstavy - Made in Opava 2 a Mistři české avantgardní fotografie
  • Ondřej Durczak
  • 09.10.2019

Výstava Tak mnoho, tak málo Vladimíra Birguse v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze

Dne 8. října 2019 byla otevřena výstava vedoucího Institutu tvůrčí fotograife Vladimíra Birguse Tak mnoho, tak málo s podtitulem Fotografie z doby, kdy se tak mnoho muselo a tak málo smělo. Kurátorem expozice je historik fotografie a kurátor fotografické sbírky Moravské galerie v Brně Jan Mlčoch.
  • 08.10.2019

Ústav bohemistiky a knihovnictví pozval na přednášku Dr. Martinu Berrocal z Univerzity v Jeně

Dnes, v úterý 8. 10. 2019. dopoledne, se na ÚBK konala přednáška a seminář Dr. Martiny Berrocal z Univerzity v Jeně. Martina Berrocal přednesla před plnou učebnou M10 přednášku s názvem „Čím může přispět lingvistická analýza k výzkumu populismu?“, v semináři pak byly analyzovány texty z pohledu toho, jak se vytváří konstrukce hrozby a nebezpečí. Podrobnější text o samotné přednášce přineseme v nejbližších dnech. TEXT a FOTO: Zuzana Urbánková/ Centrum multimediální tvorby
  • 07.10.2019

Profesor Cosimo Bambi: s opavským Ústavem fyziky máme společné zájmy

Na pozvání Prof. RNDr. Zdeňka Stuchlíka, CSc. pobýval na Ústavu fyziky FPF Slezské univerzity v Opavě jeho kolega, profesor teoretické astrofyziky Cosimo Bambi, který působí na univerzitě v Šanghaji v Čínské lidové republice. Na tamním pracovišti vede skupinu relativistických fyziků čítající 25 výzkumných pracovníků a doktorských studentů.