Odborná exkurze studentů – Euroregion Praděd

• Petr Janík
  • 15.10.2021
Studenti předmětu „Euroregiony a příhraniční spolupráce“ absolvovali dne 29.9.2021 odbornou exkurzi v sídle Euroregionu Praděd, tj. jednoho ze 13 euroregionů na hranici České republiky. Tento euroregion je výjimečný tím, že jako jediný provozuje profesionální destinační společnost, a to pro turistickou oblast Jeseníky-východ (moravskoslezská část Jeseníků). Ředitelka Euroregionu Praděd Ing. Alena Šmigurová zevrubně informovala studenty o činnosti Sekretariátu euroregionu zaměřené především na správu Fondu mikroprojektů a činnost destinační společnosti. Dále informovala vývoji vztahů s polskými partnery od vzniku euroregionu v roce 1997 do dnešní doby. S vyučujícím Ing. Michalem Blaškem, Ph.D. bylo dohodnuto, že se studenti v rámci seminářů zapojí do přípravy prezentace výstupů Fondu mikroprojektů v plánovacím období 2014 - 2020.