Nabídka neplacených zahraničních stáží pro studenty a absolventy (CZPRES + MZV ČR)

• Peter Mlích
  • 14.02.2022
.
Nabídka neplacených zahraničních stáží na zastupitelských úřadech ČR v zahraničí pro studenty a absolventy u příležitosti českého předsednictví v Radě EU, které se bude konat ve druhé polovině roku 2022. Stáže by měly být financovány prostřednictvím programu Erasmus+ a jejich realizace koordinována s Odborem pro přípravu a koordinaci předsednictví v Radě EU (CZPRES) na MZV ČR.

Studenti se mohou hlásit na více zastupitelských úřadů najednou, v takovém případě je jen nutné uvést preference ohledně umístění. Přednost by měla být dávána studentům, kteří budou schopni působit na stáži po celé uvedené období, avšak v konkrétních případech lze zvažovat i přihlášky těch, kteří by ji nezvládli pokrýt celou. V takovém případě je nutné uvést tuto informaci a přibližné termíny, kdy by stáž mohli vykonávat. Studenti musí dodat: životopis, motivační dopis. Další požadavky na pozice jsou uvedeny v přiložené nabídce.

Odeslání dokumentace, v případě zájmu ze strany studentů, proběhne z Rektorátu SU, termín dodání podkladů ze strany studentů je do 25. 11. 2021.

Po zaslání podkladů budou tyto materiály konzultovány s jednotlivými zastupitelskými úřady s tím, že během prosince by příslušným univerzitám byla zaslána zpětná vazba k uchazečům o stáž dle finálního výběru ZÚ.