Jak se žije pod rouškou? Odpovědi hledá výstava fotografů Iva Žídka a Jana Langera

• Kamila Návratová
  • 29.04.2020
Student a absolvent Institutu tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě Ivo Žídek a Jan Langer jsou autory fotograficko-sociálního projektu reagujícího na současnou koronavirovou dobu „Životy pod rouškou“.
Dílo obsahující dvacet osm fotografických diptychů s doprovodným textem náhodně vybraných respondentů z celé České republiky si budou moci zájemci prohlédnout v sadech Svobody naproti Obecnímu domu v Opavě.
Uvedení výstavy za účasti obou autorů se zde koná ve středu 6. května 2020 v 17.00 hodin. Pořádá ji Institut tvůrčí fotografie Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě, ČT 24 a Opavská kulturní organizace. Nad výstavou převzal záštitu rektor Slezské univerzity v Opavě doc. Ing. Pavel Tuleja, Ph.D.
Na výstavě se finančně podílela Slezská univerzita v Opavě, Institut tvůrčí fotografie Filozoficko-přírodověděcké fakulty v Opavě SU v Opavě a Opavská kulturní organizace.
Výstava  potrvá do 5. července 2020.

TEXT: Zuzana Urbánková/Centrum mediální komunikace