Co jsem nezapomněl. Křest pamětí Frana Směji

• Kamila Návratová
  • 23.03.2020
Ještě před vyhlášením karanténních opatření 11. března se uskutečnil v Kulturním zařízení Suché Lazce křest pamětí tamního rodáka Frana Směji – významného Slezana, autora nářeční poezie a populárních románů ze slezské vesnice.
Večerní setkání, které proběhlo za obrovského zájmu publika, uvedl tamní starosta Petr Orieščík, o autorovi a přípravách publikace s názvem Co jsem nezapomněl (vyd. Slezská univerzita v Opavě) hovořili její editoři – pedagog ÚBK Martin Tichý spolu s čerstvým absolventem zdejší  bohemistiky Radkem Toušem.

Ukázky z díla přednesly studentky oboru Kulturní dramaturgie a Audiovizuální tvorba Michaela Šmídová a Natálie Janyšková pod vedením pedagožky Kulturní dramaturgie Jany Cindlerové.