Inteligentní domácnost, mediální gramotnost a robotika… To byla témata exkurze pro studenty gymnázia v Bruntálu na Ústavu informatiky

• Kamila Návratová
  • 21.02.2020
28. ledna jsme na Ústavu informatiky FPF SU v Opavě přivítali na 45 studentů Všeobecného a sportovního gymnázia, Bruntál, příspěvkové organizace. Tradiční program exkurze do laboratoří robotiky byl obohacen také populárně-naučnými přednáškami našich odborníků.
    Příjemné úterní dopoledne jsme se studenty Všeobecného a sportovního gymnázia, Bruntál, příspěvkové organizace, zažili 28. ledna letošního roku, čímž jsme na Ústavu informatiky odstartovali nový ročník exkurzí do laboratoří robotiky a populárně-naučných přednášek. Studenti bruntálského gymnázia se ponořili do možností chytrých technologií (nejen) v domácnosti v přednášce doktoranda Ústavu informatiky, Mgr. Ondřeje Mazurka. Následně je pozitivně postrašila dr. Anna Novotná v rámci interaktivní přednášky o mediální gramotnosti, fake news, desinformacích a manipulativních technikách, které hýbou současnými, tradičními i novými médii. Značná část programu pod vedením dr. Miroslava Langera, za pomoci Mgr. Kamila Matuly a Mgr. Daniela Valenty, se věnovala našim robotům, ať už pozemním nebo létajícím. A protože výklad a ukázky činností našich robotů, včetně nejnovějšího přírůstku v podobě humanoidního robota s označením Darwin, pro nás nejsou dost, návštěvníci si zalétali s dronem, ovládali robota mobilním telefonem a byli také svezeni na pásovém robotovi.