Nebyli jste v sobotu na Čaji o páté? Atmosféru vám přiblíží krásné fotografie

• Lenka Čápová
  • 02.09.2019
Desítky návštěvníků přilákala poslední srpnovou sobotu akce nazvaná Čaj o páté. Na její organizaci se v prostorách oranžerie Státního zámku Raduň podílela rovněž Filozoficko-přírodovědecká fakulta (FPF) Slezské univerzity v Opavě, konkrétně tým experimentální retrogastronomie Ústavu lázeňství, gastronomie a turismu, který připravil ochutnávku čaje a pečiva v anglickém stylu.
Součástí programu byly soutěže o nejkrásnější šálek, nejkrásnější kostým a o nejlepšího znalce čajů. V čele poroty, která vybírala vítěze, byla děkanka FPF v Opavě prof. PhDr. Irena Korbelářová, Dr., která rovněž přítomné vyzvala, aby pracovníkům Ústavu lázeňství, gastronomie  a turismu posílali staré rodinné recepty (psali jsme na:    https://www.slu.cz/fpf/cz/aktuality/15/649)

Akci moderoval zástupce vedoucího Institutu tvůrčí fotografie FPF SU v Opavě doc. Mgr. Jiří Siostrzonek, Ph.D., který podle očitých svědků opět exceloval.

TEXT: Zuzana Urbánková/Centrum multimediální tvorby
FOTO: Ondřej Durczak/ Centrum multimediální tvorby