Šikana ve sportu je tématem celovečerního debutu Tomáše Polenského

  • Lenka Čápová
  • 06.08.2019
Pedagog oddělení audiovizuální tvorby (AVT) Tomáš Polenský začal natáčet svůj celovečerní debut. Film se jmenuje Smečka a vzniká v česko-lotyšské koprodukci. Za českou stranu ho koprodukuje 8Heads Productions.
„Vyprávíme příběh šestnáctiletého Davida, kterému byla čerstvě diagnostikována cukrovka. Je hokejovým brankářem a přichází do nového týmu Vlci Zlín, kde vládne tvrdý zákon Smečky. David klesá v hierarchii týmu až na samé dno a snaží se čelit lavině šikany,“ upřesňuje Tomáš Polenský, který při psaní scénáře čerpal z vlastních zkušeností s mládežnickým hokejem. Na scénáři spolupracovala další pedagožka AVT Irena Kocí. Jako konzulzant na snímku spolupracoval americký dramaturg Steven Goldsmith a také Ľudovít Labík z VŠMU.  

Film se natáčí převážně ve Zlíně a ve Vizovicích. V hlavních rolích se objeví Tomáš Dalecký, Tomáš Mrvík, Jiří Vyorálek, Vlastina Svátková, Václav Vašák a Patrik Děrgel. Za lotyšskou stranu je „na place“ například hlavní kameraman Andrejs Rudzats. „Kromě toho, že vytváří nádherné obrázky, tak jeho zkušenosti pomáhají vylepšit některé scény po režijní s herecké stránce,“ konstatuje Tomáš Polenský. Natáčení potrvá až do 25. srpna. Hotový by měl být v zimě.

FOTOGRAFIE - zdroj: 8Heads Productions

Foto1: 
Tomáš Polenský a Irena Kocí nad scénářem