Pedagogové a studenti ITF se zúčastnili mezinárodní konference a setkání fotografických škol v Arles

• Ondřej Durczak
  • 19.07.2019
Pedagogové a studenti Institutu tvůrčí fotografie se aktivně zúčastnili mezinárodního setkání fotografických škol v Arles

Během konference škol, kterou pořádala Národní škola fotografie v Arles, měli pedagogové s studenti několik vystoupení na plenárním zasedání v různých sekcích, kde informovali o systému výuky na ITF, představili nové studentské práce a především domluvili konkrétní spolupráci s řadou dalších zastoupených škol v rámci program Erasmus+ a výměny výstav, studentů, pedagogů i odborné literatury. Zúčastnili se také slavnostního otevření nové budovy školy, na němž promluvil francouzský ministr kultury Franck Riester, ředitelka školy Marta Gili a řada významných osobností francouzské politiky a kultury.

V nové budově Národní školy fotografe v Arles s novou ředitelkou Martou Gili (do nedávna byla ředitelkou

Jeu de Paume v Paříži) a se Štěpánkou Šimlovou, vedoucí katedry fotografie FAMU

Ve stávajícím prostoru školy