Archeologové opět zorganizovali amatérský turnaj v plážovém volejbale, přihlásilo se osmnáct týmů

• Peter Mlích
  • 18.07.2019
Dne 13. 7. 2019 proběl již 9. ročník Amatérského turnaje v plážovém volejbale, celý tento turnaj proběhl v areálu bolatického koupaliště na tamním nově rekonstruovaném volejbalovém hřišti. Jakou první věc před vyhodnocením turnaje bych rád poděkoval všem, kteří se na této rekonstrukci podíleli a stihli jí v tak krátkém čase. Proto bych rád poděkoval obci Bolatice, pracovníkům technických služeb a pracovníkům areálu koupaliště.

Na 9. ročník se přihlásilo celkem 18 týmů, které jsme bohužel díky kapacitě hřiště museli redukovat. I přes tuto redukci trval celý turnaj až do večerních hodin, což se spolu se střídajícími se přeháňkami podepsalo na únavě všech týmů. Přesto byl tento ročník na velmi vysoké úrovni, bylo vidět, že týmy mají chuť se rvát o každý bod a nebylo nouze o dlouhé výměny. Základní skupiny a následující vyřazovací pavouk však ukázal, kdo do finálních zápasů ušetřil nejvíce energie. O první místo se utkaly Míša Miketová - Jan Miketa, proti nim nastoupili Jakub Motyka – Mia Mrcela. První jmenovaný tým byl nakonec lepší, avšak druhý jmenovaný tým si odvezl kromě ceny z druhého místa, také ocenění pro nejlepšího hráče a pro hráče z největší dálky, protože Mia Mrcela je původem z Chorvatského Splitu. Třetím nejlepším týmem se stala dvojice Ivana Bočková - Martin Pačka. K dalším významným oceněním uděleným na turnaji musím zmínit pohár o nejlepší hráčku, který získala Anna Nedvědová. Dále pohár pro nejsnaživějšího hráče získala Lucie Kurková. A v neposlední řadě mezi hráči nejžádanější trofej pro nejoblíbenější tým získala dvojice Eliška Sněhotová – Lucie Kurková.

Závěrem bych rád co nejsrdečněji poděkoval všem našim ochotným a štědrým sponzorům; obci Bolatice, Filozoficko-přírodovědecké fakultě Slezské univerzity v Opavě, Koupališti Bolatice, Archeologickému klubu studentů Slezské univerzity, výrobě nábytku Baránek, Zahradnictví Mazal, Elektromontážím Pavel Rataj, Autobazaru Petr Sněhota, Kosmetice Monika Fojtíková, hřišti Bolatice - hospoda Barca, Globusu, Marii Macháčkové, Webber – Ivo Fojtík, rodině Nedvědové, Elišce Borowiecké a Petru Zwettlerovi. Díky patří i celému organizačnímu týmu. Tak příští rok snad na desátém ročníku na viděnou!

TEXT a FOTO: Petr Rataj