Poslední z pedagogů v rámci současného projektu Erasmus+ dorazili do Opavy

• Lenka Čápová
  • 10.06.2019
OPAVA – Od akademického roku 2017/18 trvá díky programu Erasmus+ spolupráce Ústavu informatiky Slezské univerzity v Opavě se dvěma univerzitami v Indii, jmenovitě s Bhilai Institute of Technology a se Shaheed Rajguru College of Applied Sciences for Women z Univesity of Delhi. Letním semestrem 2019 tato spolupráce končí a jako poslední účastníci společné výměny pedagogů a studentů do Opavy v květnu zavítaly dvě pedagožky prof. Preeti Singhal a prof. Venika Gupta ze Shaheed Rajguru College of Applied Sciences for Women z Univesity of Delhi.
Obě kolegyně se v Indii věnují výuce předmětů spojených s technickým vybavením počítačů a technologiemi obecně, proto je nejvíce zajímaly naše robotické laboratoře a jejich vybavení, kterým byly obě nadšené.

Ve výuce kolegyně pokrývaly témata jako zranitelná místa procesorů, které vedou k hackerským útokům, a jak tato zranitelná místa vhodně ošetřit, a architektuře a funkčnosti systému na platformě Arduino.

Kolegyně v Opavě strávily týden a velmi se jim u nás líbilo. Kromě odborného programu ocenily také setkání s pedagogy ÚI a jejich vstřícnost. Nyní nám nezbývá, než se s kolegyněmi těšit na další plodnou spolupráci.