Nevíte, jak napsat odborný text? Použijte myšlenkovou mapu

  • Lenka Čápová
  • 12.04.2019
Škoda, že jste tam nebyli. Workshop na téma “Jak psát odborné texty s myšlenkovými mapami” byl zajímavý.
Dejme tomu, že máte za úkol napsat například esej, odborný článek, bakalářskou či magisterskou práci.  Chcete, aby vaše dílo bylo kvalitní, a nezapomněli jste na žádnou jeho náležitost.

Na počátku můžete mít v hlavě chaos, a když se přidá prokrastinace a stres z blížícího se termínu odevzdání, začíná problém. Tomu všemu se dá předejít. A navíc hravou formou: kreslením myšlenkových map, které vás dovedou k vytvoření kvalitních odborných textů, a které lze aplikovat nejen v profesním, ale i každodennním všedním životě včetně řízení rodiny. 

Workshop vedla Martina Baierová, odbornice na projektový, procesní a time management a lektorka myšlenkových map pro praxi. Kdo z účastníků byl snad na počátku jejího výkladu skeptický, rychle ho to přešlo a musel pomyslně smeknout klobouk.  
Někteří si během tří hodin trvání workshopu pomocí myšlenkové mapy téměř napsali odborný článek, další si “namalovali” budoucí poblikaci, k níž měli v hlavě zatím jen zmatek, jiní v závěru uvedli, že myšlenkové mapy používají s úspěchem již dlouho, a jedna ze studentek podotkla, že je chce vyzkoušet i pro svůj osobní život.  
Workshop pořádal Ústav cizích jazyků Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě. 

TEXT a FOTO:  Zuzana Urbánková/Centrum multimediální tvorby