Otevřeli jsme Retrobajty i pro veřejnost

• Lenka Čápová
  • 13.02.2019
Opava – v listopadu loňského roku spustil Ústav informatiky výstavu Retrobajty, počítače našich rodičů, která byla nabízena zejména studentům středních škol. V lednu a únoru byla komentovaná prohlídka výstavy ve čtyřech termínech zprostředkována také veřejnosti…
Výstava Retrobajty, kterou pořádá Ústav informatiky pod dohledem kurátora a majitele většiny vystavovaných exponátů Mgr. Tomáše Kramného, se pomalu blíží do svého finiše. Vše začalo v listopadu loňského roku, kdy byla výstava uspořádaná při příležitosti 20 let Ústavu informatiky na Filozoficko-přírodovědecké fakultě, Slezské univerzitě v Opavě. Od té doby navštívily výstavu stovky studentů středních i základních škol. Byla by však škoda nepustit k těmto historii informatiky utvářejícím strojům také veřejnost.

V lednu a únoru byla výstava otevřena i pro veřejnost… Ve dnech 22., 29. ledna, 7. a 12. února jsme otevřeli dveře výstavy veřejnosti. Místnosti tak mohly prostoupit učené diskuze vážných zájemců a sběratelů, údiv lajků, smích dětí a hlasité klepání klávesnic či zdravé pošťuchování při hraní tenisu na nesmrtelných televizních hrách. Poutavý exkurz do historie počítačové techniky ve světě i u nás připravili průvodci z řad zaměstnanců a studentů Ústavu informatiky – dr. Miroslav Langer, Kajetán Huber, Ondřej Mazurek a Michal Lhoťan.

Všem návštěvníkům děkujeme za úžasnou atmosféru, řadu zajímavých dotazů a krásné vzkazy v knize návštěv! Těšíme se na vás i na dalších akcích Ústavu informatiky.

Objevujte „starou“ techniku a exponáty výstavy Retrobajty i online: http://retrobajty.slu.cz.