Únorové Retrobajty pro veřejnost

  • Lenka Čápová
  • 04.02.2019
Termín výstavy Retrobajty, počítače našich rodičů pro veřejnost je prodloužen do poloviny února. Ve čtvrtek 7. února a v úterý 12. února 2019 proběhnou vždy od 17:00 hodin komentované prohlídky této výstavy.
„Vítáme všechny se zájmem o počítače, které formovaly dnešní svět IT, nadšence do "starého železa", ale i úplné laiky, kteří si chtějí zkusit, jak se kdysi pracovalo s počítači, jejichž výkon se ani zdaleka neblížil dnešním mobilním telefonům. Kromě výstavy unikátů z posledních čtyřiceti let se můžete těšit na interaktivní koutek s možností si vyzkoušet psát, programovat či hrát počítačové hry na několika pěkných strojích nebo klasice v podobě televizních her,“ uvedl Mgr. Kamil Matula z Ústavu informatiky FPF SU v Opavě. 

Výstavu Retrobajty najdete v prostorách budovy Filozoficko-přírodovědecká fakulta v Opavě na Masarykově třídě 37 (1. patro, místnost 211) v Opavě.
Pro přihlášení je nutný kontakt na e-mailu: hana.cerninova@fpf.slu.cz.  Kapacita místností výstavy je totiž omezená pro 15-20 osob.
Více o výstavě na webových stránkách: http://retrobajty.slu.cz/

TEXT: ÚI