Ústav informatiky Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě otevírá Retrobajty pro veřejnost

• Lenka Čápová
  • 16.01.2019
Ve dnech 22. ledna a 29. ledna 2019 proběhnou vždy od 17:00 hodin komentované prohlídky výstavy Retrobajty, počítače našich rodičů pro veřejnost.
Vítáme všechny se zájmem o počítače, které formovaly dnešní svět IT, nadšence do "starého železa", ale i úplné laiky, kteří si chtějí zkusit, jak se kdysi pracovalo s počítači, jejichž výkon se ani zdaleka neblížil dnešním mobilním telefonům.  Kromě výstavy unikátů z posledních čtyřiceti let se můžete těšit na interaktivní koutek s možností vyzkoušet si psát, programovat či hrát počítačové hry na několika pěkných strojích nebo klasice v podobě televizních her.

Výstavu Retrobajty najdete v prostorách fakultní budovy na Masarykově třídě 37 (1. patro, místnost 211) v Opavě.

Přihlášky zájemců na e-mailu: hana.cerninova@fpf.slu.cz. Kapacita je omezena na 15-20 míst.

Více o výstavě na webových stránkách: http://retrobajty.slu.cz/

TEXT: Kamil Matula/UI