Vyhraj vstupenky na Colours of Ostrava!

  • Kamila Návratová
  • 24.06.2024
Poslechni si novou epizodu podcastu Pavillon a vyhraj vstupenky na Colours of Ostrava! Slezská univerzita i letos představí svou SUper stage, která ve dnech 17. až 20. července 2024 nabídne přednášky, workshopy či debaty se zajímavými hosty. O programu, přípravách a zákulisních perličkách se v nové epizodě rozpovídala jedna z organizátorek Lenka Kendeová.
Studuješ na Filozoficko-přírodovědecké fakultě v Opavě a chceš si užít nejbarevnější festival u nás? Poslechni si novou epizodu podcastu Pavillon, spočítej, kolikrát uslyšíš slovo „colours“, a to i ve spojení Colours of Ostrava, svou odpověď napiš do komentářů pod instagramové video a vyhraj dvě celofestivalové vstupenky! 

Soutěžit můžeš od pondělí 24. do čtvrtku 27. června 2024 na našem Instagramu fpf_slezskauniverzita, vítěze vyhlásíme v pátek 28. června 2024

Dolní oblast Vítkovice se opět stane centrem festivalového dění a nabídne nejen skvělou hudbu, ale také inspirativní přednášky, workshopy a debaty. V rámci diskuzního fóra Meltingpot se na SUper stagi Slezské univerzity představí také odborníci z naší fakulty. 

Vystoupí historička Hana Komárková, která odpoví na otázky, jak přežít středověkou medicínu, zda byly středověké lékařské praktiky opravdu tak drastické, a ukáže, jak vypadal obsah středověké lékárničky. S Milošem Zapletalem a Ivou Bittovou si připomeneme „zlatá devadesátá“ a jejich nepochybný význam pro probuzení české populární kultury. Kultura a každodennost, jídlo a gastronomie – to jsou klíčová slova přednášky děkanky fakulty Ireny Korbelářové o Vítkovicích v roce 1893, o městě nabízejícím obyvatelům v době největšího rozkvětu pohodlí, moderní životní styl a také možnost jíst, pít a bavit se podle svých chutí a dobových trendů. 

A to není vše! Kompletní program nalezneš na webu.