Odhalte tajemství Filozoficko-přírodovědecké fakulty

  • Kamila Návratová
  • 24.09.2023
Připojte se k nám na nezapomenutelném putování za poznáním Filozoficko-přírodovědecké fakulty a otevřete dveře do světa tajemství. Zveme vás na Noc vědců, která se uskuteční 6. října 2023 a v letošním roce nese podtitul „Tajemství“.
Již několik let se Slezská univerzita zapojuje do celorepublikové Noci vědců – jedinečného večera plného vědeckého bádání, zábavy a vyvrácení mýtů o vědcích a vědkyních. Letos se společně vydáme za tajemstvím. Pedagogové i studenti Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě připravili pestrý program, zahrnující přednášky, workshopy, hry a soutěže. 

Těšit se můžete na workshop Tajemství úspěšných promptů pro nástroje umělé inteligence, během něhož zjistíte, co se skrývá za touto technologií a proč o ní tolik mluvíme. S Hanou Komárkovou se vypravíte za tajemstvím zemských prezidentů. S mapkou, kterou obdržíte na začátku hry, budete plnit úkoly na různých stanovištích, abyste získali indicie potřebné k rozluštění tajenky. Pedagogové z Ústavu informatiky vás pozvou do laboratoří robotiky, míst jinak těžko přístupných, a cestovat budete i zpátky v čase, do doby neolitu, kdy pravěcí lidé zahájili novou historickou éru, která je opředená mnoha tajemstvími. A dozvíte se také, že Řím nejsou jen notoricky známé stavby, ale také četná zákoutí spojená mnohdy s temnou minulostí Věčného města… 

Odhalena budou také tajemství středověkých receptářů. Během tohoto speciálního kulinárního workshopu zjistíte, zda prastaré knihy ukrývají kořeny moderního stravování, a jestli obsahují něco z toho, na čem si dnes běžně pochutnáváme. Nepřijdete samozřejmě ani o degustaci! Upozorňujeme, že na tento workshop je nutná rezervace, kterou můžete provést již nyní. 
Program fakulty se uskuteční na třech různých místech – na Masarykově třídě 37, Bezručově náměstí 13 a v ulici Hradecká 4.

Přijďte s námi strávit tajemný večer plný dobrodružství, a zároveň se mnoho nového naučit. Těšíme se na vaši účast!

Celý program Noci vědců naleznete na webových stránkách.