Nová výstava představuje 33 let Institutu tvůrčí fotografie

  • Kamila Návratová
  • 04.08.2023
Třiatřicátý rok Institutu tvůrčí fotografie Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě nabízí na desítky fotografických souborů, včetně ukázek autorských publikací, bakalářských, diplomových a disertačních prací a knih studentů i pedagogů ITF. Navštívit ji můžete ve Výstavním sále Slováckého muzea v Uherském Hradišti do 27. srpna 2023.
Expozice současných i nedávných absolventů Institutu tvůrčí fotografie probíhá v rámci 49. ročníku Letní filmové školy, otevřena bude ale i po jejím skončení, až do 27. srpna. Kromě samotných fotografií na panelech a zdech Výstavního sálu Slováckého muzea v Uherském Hradišti, mohou návštěvníci vidět také na pět desítek dalších fotografických souborů v ozvučených projekcích. Dva panely jsou věnovány ukázkám děl „nezapomenutelných absolventů“  jako jsou Dita Pepe, Bára Prášilová, Jolana Hevelková, Martin Wágner, Tomáš Pospěch a další, kteří svou tvorbou pozvedli fotografii na novou úroveň.

Institut zde představí také nejnovější práce z letošních klauzurních, bakalářských a diplomových prací, čímž výstavu obohatí o dosud nezveřejněná díla.

Expozice má za cíl návštěvníkům připomenout význam tvůrčí fotografie jako starší sestry filmu. Výstavu kurátorsky připravil Vladimír Birgus, na její koncepci a instalaci se podíleli také například Ondřej Durczak, Michał Szalast nebo David Macháč a za Slovácké muzeum Milada Frolcová.

Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost nahlédnout do světa obrazů a emocí, které jsou zachyceny objektivem fotoaparátu. Tato expozice je dalším klenotem, který Institut tvůrčí fotografie vytváří a představuje inspirativní pohled do fotografického umění dneška i zítřka.