Opavský páv – den druhý

  • Magda Procházková
  • 17.05.2023
Jubilejní 10. ročník mezinárodního studentského festivalu Opavský páv pokračuje druhým dnem. Na programu jsou workshopy, projekce soutěžních filmů, křest audioknihy a filmový kvíz.
Dopoledne se zájemci mohou těšit na workshop Marka Malůška na téma Mezi fotografií a uměním akce. Fotograf, pedagog, kurátor a hudebník Marek Malůšek přiblíží vztah mezi fotografií a dalšími oblastmi na rozhraní výtvarného umění, performance, divadla, hudby nebo tance od stylizace k samotné umělecké akci. „Médium fotografie od počátků intuitivně hledá a zachycuje vrcholné okamžiky dějů,“ dodává Marek Malůšek, který zkoumá specifické přístupy fotografů jako spolutvůrců, spolupracujících dokumentaristů, ale také iniciátorů umělecké akce.   

V 17.00 v Café Evžen proběhne křest audioknihy České pivní pohádky. A to za účasti atora pohádek Jiřího Vávry, režisérky audioknihy Moniky Horsákové a herce Petra Pěnkavy, který na audioknize pohádkám propůjčil svůj hlas.

Po večerních projekcích filmů, které se dle výběru festivalové poroty dostaly do užšího výběru soutěžní části festivalu, bude následovat Filmový kvíz, který připravil Jan Jakeš. Pokračovat bude i turnaj v game zóně.

Vstup na festival je zdarma. Kompletní program najdete na webu.