Jubilejní 10. ročník festivalu Opavský páv se vrací do jarního termínu a spouští registrace filmů

• Kamila Návratová
  • 30.01.2023
Mezinárodní festival studentských filmů Opavský páv se po covidových letech, kdy se konal mimořádně na podzim, vrací do původního jarního termínu.
Proběhne 16.–18. května 2023. Festival již spustil registrace do soutěže, filmy lze přihlásit do 20. března 2023 prostřednictvím elektronické přihlášky na webové stránce festivalu.

Do soutěže mohou tvůrci registrovat filmy s délkou maximálně 30 minut, autory musejí být studenti středních, vyšších a vysokých škol. Soutěží se v kategoriích Hraný film, Krátký hraný film do 8 min., Experimentální film, Animovaný film, Dokumentární film, Vzdělávací film / film popularizující vědu a technik a Hudební videoklip. Do soutěže 10. ročníku festivalu mohou být přihlášena pouze díla vytvořená v roce 2021, 2022 a 2023. Festival pořádá Ústav filmové, televizní a rozhlasové tvorby Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě.