Studenti Ústavu lázeňství, gastronomie a turismu projeli jižní Moravu

• Lenka Čápová
  • 08.11.2018
Studenti druhého ročníku Ústavu lázeňství, gastronomie a turismu Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě se ve dnech 22. – 25. 10. 2018 zúčastnili čtyřdenního zájezdu pod názvem „Toulky jižní Moravou“.
Nejdříve navštívili vilu Tomáše Bati ve Zlíně, prohlédli si největší moravské lázně Luhačovice a zdejší slavné stavby Dušana Jurkoviče, zúčastnili se odborné exkurze v hotelu Alexandria a Augustiánském domě.

Následující den byl vyhrazen prohlídce Dietrichsteinské hrobky a města Mikulova, zámku Lednice a celého Lednicko-valtického areálu.
Předposlední den patřil odborné exkurzi v rakouských termálních lázních Laa an der Thaya, na programu byla rovněž řízená degustaci ve vinařství Lebloch ve Velkých Bílovicích.

Zájezd byl ukončen prohlídkou Mohyly míru a zámku Slavkov u Brna.

Text a foto: ULGAT