Workshop představil možnosti studentských výjezdů do zahraničí

• Lukáš Stavěl
  • 04.10.2022
Ve čtvrtek 29.09.2022 se v posluchárně M8 uskutečnil workshop pro všechny zájemce o zahraniční pobyty v rámci programu Erasmus+. Cílem workshopu bylo seznámit studenty s možnostmi studia v zahraničí. Studentům se v rámci programu Erasmus+ nabízí možnost vyjet na studijní pobyt, praktickou stáž či absolventskou stáž.

Zájemce o zahraniční pobyty poskytované v rámci programu Evropské unie „Erasmus+“ přivítala, netradičně online, Mgr. Kateřina Knoppová, fakultní koordinátorka programu, která představila veškeré možnosti, které program nabízí, a objasnila podmínky účasti. Svým vystoupením workshop obohatily také dvě ústavní koordinátorky, a to Mgr. Anna Novotná, Ph.D. (Ústav informatiky) a PhDr. Diana Adamová, Ph.D. (Ústav cizích jazyků - anglistika), které se podělily o praktické zkušenosti z výjezdů. Diskutovat o nejrůznějších tématech mohli přítomní také se studentkou Evou Gladkovovou, která se před nedávnem vrátila ze semestrálního pobytu ze Sicílie, konkrétně z University of Palermo, nebo se studentkou Barborou Plucnarovou, která přítomné obohatila o své zážitky z University of Limerick v Irsku.

Aktuálně probíhají výběrová řízení na studentské mobility. Studenti mají možnost podat si přihlášku na mobilitu v rámci programu Erasmus+ v mobilitním systému ISOIS. Přesná data konání výběrových řízení včetně instrukcí k přihlášení jsou zveřejněna na webových stránkách jednotlivých ústavů. Videonávody pro podání přihlášky do mobilitního systému ISOIS naleznete také na webových stránkách fakulty v záložce Věda,zahraničí a rozvoj.

Veškeré informace související se studentskými výjezdy je možné získat v Brožuře pro vyjíždějící studenty v rámci programu Erasmus+.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně programu Erasmus+ se mohou studenti obrátit na Mgr. Kateřinu Knoppovou (katerina.knoppova@fpf.slu.cz) nebo ústavníkoordinátory.

Touto cestou bychom Vás taktéž chtěli pozvat na další akci s názvem Erasmus Days, která se uskuteční ve středu 12. 10. 2022 od 10:00-15:00 hod. v prostorách foyer a učeben M10 a M8 na Masarykově třídě.

Text: Mgr. Kateřina Knoppová

Foto: Oddělení pro vědu a zahraniční styky