Infočtvrtky s Ústavem informatiky v OC Breda & Weinstein

• Lukáš Stavěl
  • 27.09.2022
Na měsíce říjen až prosinec letošního roku si odborníci z Ústavu informatiky FPF SU v Opavě připravili pro veřejnost řadu populárně naučných přednášek. V rámci Infočtvrtků v Návštěvnickém centru UniPoint v OC Breda & Weinstein v Opavě proběhne celkem osm zajímavých přednášek na témata zcela informatické nebo velmi blízké.

Cyklus přednášek Infočtvrtky s Ústavem informatiky společně zahájíme již 6. října. Dr. Anna Novotná nás provede světem médií a technologií. 13. října se společně s dr. Šárkou Vavrečkovou vydáme do světa internetu věcí a chytrých domácností. Dr. Daniel Valenta nám prozradí, jak a proč se informatika inspiruje přírodou 20. října, a ve čtvrtek na to, tedy 27. října, s dr. Kamilem Matulou zabrousíme do současného fenoménu e-sportu, mj. i na Slezské univerzitě.

3. listopadu zahájí další přednáškový měsíc doc. Petr Sosík, se kterým se zamyslíme nad umělou inteligencí, a jak si stojí proti lidem… Naštěstí jen ve slavných hrách jako jsou piškvorky, šachy či go. Po menší pauze nám 24. listopadu dr. Jiří Martinů představí nejrůznější roboty, drony, jejich důležitost a praktické využití v dnešní době. 1. prosince s pomocí dr. Jindry Plankové pochopíme pojem digitální kompetence, a ukážeme ty, které jsou tolik důležité pro naše seniory. Celý cyklus zakončí 8. prosince dr. Radka Poláková se Statistikou kolem nás.

Mgr. Kamil Matula, Ph.D.

Cyklus přednášek je podpořen projektem „Rozvoj VaV kapacit Slezské univerzity v Opavě“, reg. č. CZ.02.2.69/0.0/0.0/18_054/0014696. Pořadatel si vyhrazuje právo na změnu či zrušení konání jednotlivých akcí.