Kapka vědy na Slunovratu

• Kamila Návratová
  • 29.06.2022
Léto oficiálně začalo! Stejně tak festivalová sezóna, kterou – již tradičně – otevřel Slunovrat minulý víkend – netradičně – v ulicích Opavy.
Filozoficko-přírodovědecká fakulta v Opavě jako partner festivalu Slunovrat poskytla nejen zázemí a prostory pro koncerty a besedy, ale ve Dvořákových sadech měla populárně-naučný stánek, kde zábavnou formou přibližovala kolemjdoucím vědu a fakultu samotnou.
Během tří festivalových dnů si mohli návštěvníci vyzkoušet tříúrovňovou hru „Dělej vědu s FPF“. Začali s nejlehčí otázkou a po správné odpovědi mohli pokračovat na těžší level. Pokud si nebyli jistí, stačilo mobilním telefonem načíst QR kód a nápověda se zobrazila na jejich displejích. Na každého úspěšného „vědce“ čekala v cíli malá pozornost.
Slunovrat Opavě sluší a sluší i prostorám FPF – na Masarykově třídě v atriu jste mohli vyslechnout debaty na aktuální témata s hosty, mezi kterými byli například novinář Miroslav Karas, filozofka Anna Hogenová či psychiatr a neurobiolog Jiří Horáček.
Hauerova stage nabídla větší ‚odvaz‘, přinesla skvělé koncerty Kill the Dandies (čerstvých držitelů Českého lva za hudbu k filmu Okupace) či jazzové legendy Erik Truffaz Quartet a dalších.
My ještě chvíli budeme čerpat energii z atmosféry, kterou Slunovrat na sklonku června v ulicích Opavy zanechal, a pomalu se začneme těšit na další ročník, děkujeme!

Foto: CMK