U3V provázela zahraniční studenty Opavou

• Lukáš Stavěl
  • 01.06.2022
V pondělí 30. května 2022 probíhala průvodcovaná prohlídka Opavy v anglickém jazyce. Prohlídku si pro zahraniční Erasmus+ studenty FPF SU připravili účastníci kurzů anglického jazyka Univerzity třetího věku pod vedením PhDr. Dany Kašingové.

Zahraničním studentům se naskytla možnost vyslechnout si příběhy, důležitá data a události spjaté se známými historickými památkami Opavy. Závěr prohlídky byl v kostele sv. Ducha, kde měli všichni zúčastnění možnost prohlídky kostela, ale i kulturního zážitku v podobě krásných skladeb, které zaznívaly pod rukami známého opavského varhaníka p. Tomáše Thona. Zpřístupněny byly taktéž prostory, do kterých se málokdo z přítomných návštěvníků kostela má možnost za denního provozu podívat. Po prohlídce následovala poslední zastávka, a to v kavárně, kde se nad kávou a dezertem probíraly veškeré dojmy z krásně stráveného odpoledne. Oddělení pro zahraniční styky FPF touto cestou děkuje všem prezentujícím i zúčastněným.

Foto: Oddělení pro zahraniční styky