Zahraniční studenti navštívili Pustevny a Stezku Valaška

• Lukáš Stavěl
  • 10.05.2022
Oddělení pro zahraniční styky Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě uspořádalo pro zahraniční studenty výlet na Pustevny, který se uskutečnil 29. dubna 2022.

První zastávkou výletu byla Stezka Valaška, 600 metrů dlouhá stezka vinoucí se mezi i nad vrcholky stromů, na jejímž konci se nachází údajně nejdelší skleněná vyhlídková plošina v Evropě. Za dobrého počasí je z vrcholu stezky možné dohlédnout až na Jeseníky i Velkou Fatru.

Následovala cesta k soše Radegasta, pohanského boha války a vítězství, ale také pohostinnosti a hojnosti.

Nejzajímavější částí výletu byl skleněný skywalk, kde studenti obdivovali krásnou přírodu a nádherný výhled. Česká krajina a okolní hory udělaly na studenty velký dojem.

Oddělení pro zahraniční styky pořádá výlety pro zahraniční studenty každý semestr, aby měli možnost poznat zajímavá místa našeho kraje a zároveň se vzájemně setkat mimo univerzitu.

Foto: Oddělení pro zahraniční styky