Tři dekády. Výstava studentů a absolventů ITF v Galerii současného umění v Katovicích

• Ondřej Durczak
  • 25.11.2021
Ve čtvrtek 18. listopadu 2021 byla v Galerii současného umění BWA v polských Katovicích (Galeria Sztuki Współczesnej BWA) otevřena výstava studentů a absolventů Institutu tvůrčí fotografie konaná při příležitosti výročí 30 let Institutu tvůrčí fotografie.

Ve čtvrtek 18. listopadu 2021 byla v Galerii současného umění BWA v polských Katovicích (Galeria Sztuki Współczesnej BWA) otevřena výstava studentů a absolventů Institutu tvůrčí fotografie konaná při příležitosti výročí 30 let Institutu tvůrčí fotografie. Jde tak o poslední jubilejní expozici po rozsáhlých výstavách v Domě U Černé Matky Boží UPM v Praze, Domě umění v Bratislavě, Domě umění v Opavě, Kostele sv. Václava v Opavě a galerii KUPE v Opavě, Muzeum Miejskiem w Zabrzu a Galerii Sztuki Współczesnej v Opole.Kurátory výstav byli Vladimír Birgus, Ondřej Durczak a Michał Szalast, kteří výstavu sestavili z nejnovějších prací desítek studentů a absolventů ITF. Vedle fotografií jsou návštěvníkům galerie představeny ukázky doktroských, diplomových a bakalářských teoretických prací, autorských publikací studentů a knih pedagogů ITF. V expozici lze zhlédnout střihový dokument o životě na ITF a slideshow dalších studentských fotografických projektů, které se už nevešly na výstavu. Výstava bude otevřena do 19. prosince.

Foto: David Macháč