Pedagog Institutu tvůrčí fotografie Rafał Milach byl přijat do mezinárodní fotografické agentury Magnum

• Lenka Čápová
  • 12.10.2018
Absolvent Institutu tvůrčí fotografie a současně nynější pedagog Rafał Milach byl nominován do prestižní mezinárodní fotografické agentury Magnum v Paříži.
Fotografická agentura Magnum Photos vznikla před více než 80 lety. Od počátku sdružovala fotožurnalisty a činila je nezávislé na principech tisku, vytvořila prostředí, které formuje veřejné mínění. Jejími členy byli a jsou nejvýznamnější světoví fotografové jako Robert Capa, Henri Cartier-Bresson, Bruce Davidson, Elliott Erwitt, Josef Koudelka, Martin Parr, David Seymour, William Eugene Smith a další.

Rafał Milach (40 let) je členem skupiny Sputnik, laureátem mezinárodní fotožurnalistické ceny Word Press Photo a autorem mnoha fotografických knih. Ve svých projektech zkoumá prostředí a obyvatele zemí bývalého východního bloku. Na Institutu tvůrčí fotografie vyučuje předměty jako Autorská kniha nebo Módní fotografie.