Nová Galerie Hauerova 4

• Kamila Návratová
  • 29.09.2021
Rozhodnutím děkanky Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě prof. Ireny Korbelářové byla k 1. 10. 2021 zřízena fakultní Galerie s adresným názvem Hauerova 4.
Spravuje ji Ústav filmové, televizní a rozhlasové tvorby a je určena k prezentacím výtvarných umělců spřízněných vysokých uměleckých škol, ale také mimo ně. Bude také dávat prostor výjimečným projektům a dílům studentů a pedagogů FPF SLU. První vernisáž se bude konat 4. 10. 2021 v 19:00 a představí se na ní běloruská digitální designérka a doktorandka Fakulty multimediálních komunikací UTB ve Zlíně Aliaksandra Laurova s tisky i dynamickými prezentacemi vizualizací velkoobjemových dat. Výstavu s názvem See the Wind uvede její kurátor doc. PhDr. Miroslav Zelinský, CSc.