Den otevřených dveří FPF SLU v Opavě podruhé

• Kamila Návratová
  • 10.05.2021
Filozoficko-přírodovědecká fakulta Slezské univerzity v Opavě se veřejnosti virtuálně otevře v sobotu 22. 5. 2021 ve 10:00. Předtočená videa z jednotlivých ústavů (ale také studentů a absolventů) tentokrát proloží živý stream moderovaných debat se zástupci akademické obce.

Převést do online podoby nejen výuku, ale i všechny doplňkové aktivity je leitmotivem tohoto akademického roku. Digitální prezentaci vysokoškolského prostředí si opavská fakulta vyzkoušela již v únoru. „První Den otevřených dveří jsme cílili na maturanty, aby včas získali základní informace o naší fakultě a mohli si v klidu promyslet možnosti studia. Nyní bychom se rádi otevřeli širší veřejnosti, protože projekty, které u nás vznikají, mají přesah do běžného života a byla by škoda je dál nešířit.“ komentuje plánovaný program Kamila Návratová, vedoucí Centra mediální komunikace FPF SLU.

Projekty a témata, kterých se streamované debaty budou týkat, jsou skutečně různorodé – od kulinární historie, přes umělou inteligenci, až k vizualizaci poezie a proměně knihovnictví ve 21. století. Moderování se zhostí Kateřina Huberová z Českého rozhlasu Ostrava. Účastníci online Dne otevřených dveří budou dále moci nahlédnout do odborných učeben a laboratoří, o pohled „zevnitř“ se postarají zdravice současných studentů a vztah ke své alma mater popíšou v krátkých videích absolventi. Vše se bude odehrávat na facebookové stránce Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě v sobotu 22. 5. 2021 od 10:00 do 12:30.