Studenti Kulturní dramaturgie chystají diskuzi na téma organizace festivalů v době pandemie

• Kamila Návratová
  • 07.05.2021
Opava, 7. května 2021 – Studenti oboru Kulturní dramaturgie Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě připravují online setkání na téma organizace festivalů a kulturních akcí v době pandemie. Online setkání, kterého se se svými příspěvky zúčastní pořadatelé několika festivalů z celé České republiky, proběhne ve středu 12. května 2021 od 13.00 hod. – a to prostřednictvím platformy MS Teams.
    Když se v březnu minulého roku vzhledem k okolnostem pandemie koronaviru kulturní život téměř zastavil, byly přípravy 14. ročníku Festivalu Na cestě, který každoročně pořádají studenti oboru Kulturní dramaturgie Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě, již v plném proudu. Vzhledem k vývoji událostí byli ovšem organizátoři – podobně jako pořadatelé mnoha dalších kulturních akcí u nás – nuceni původní termín konání hned několikrát přesunout. V souvislosti s tím se pak na jaře letošního roku zrodil v hlavách studentek 2. ročníku Kulturní dramaturgie nápad uspořádat online setkání na téma organizace festivalů v době pandemie. „Chtěly jsme se především propojit se zkušenými organizátory, načerpat informace a porovnat zkušenosti, jak festival v této době plné nečekaných překážek uskutečňovat. Zároveň si chceme položit otázku, zda na momentálním stavu lze najít i nějaké výhody, které nás mohou posunout dál a případně je bude možné využívat i v budoucnosti,“ komentuje motivaci k uspořádání akce studentka Adéla Hudečková.
Diskuzního setkání se se svými příspěvky zúčastní Tomáš Suchánek (Dream Factory Ostrava), Gabriela Barilla (Spectaculo Interesse Ostrava), Filip Košťálek (Colours of Ostrava), Monika Horsáková (Opavských páv), Pavla Bergmannová (Slezská univerzita Opava), Lucie Flemrová (Praha balkónová), Anna Staníčková a Lenka Kendeová (Festival Na cestě Opava) a další přizvaní organizátoři festivalů i kulturních akcí. „Jsme vděčné, že se nám pro tuto akci podařilo získat tolik zajímavých osobností,“ říká studentka Anna Staníčková.
Online setkání bude veřejně přístupné na platformě MS Teams: shorturl.at/…pO6
Bližší informace a odkazy naleznete také na facebookových profilech Festivalu Na cestě Opava a Kulturní dramaturgie FPF SLU v Opavě.
Organizátoři se rovněž těší na setkání v rámci 14. ročníku Festivalu Na cestě, který v Opavě proběhne již ve dnech 9. – 10. června 2021, tentokrát ovšem v poněkud netradiční formě. Festival studenti Kulturní dramaturgie na Filozoficko-přírodovědecké fakultě Slezské univerzitě v Opavě připravují již od roku 2007 a kromě produkce a dramaturgie přispívají také vlastní tvorbou (např. realizace scénických čtení – projekt 3jsou3, který je finančně podporován grantem agentury DILIA). Doprovodný program tvoří zejména odborné divadelní workshopy, koncerty či filmové projekce. Organizace festivalu studentům poskytuje komplexní přípravu na budoucí uplatnění v praxi.

Kontakt pro média:
Lenka Kendeová