Noc vědců 2020 na Filozoficko-přírodovědecké fakultě v Opavě

• Kamila Návratová
  • 08.11.2020
Před sto lety použil poprvé slovo „robot“ ve své hře R.U.R. Karel Čapek. Pojmenování si během uplynulého století podmanilo celý svět.
A „Člověk a robot“ je tématem také letošního ročníku Noci vědců. Je robot kamarád nebo nepřítel? Pomocník nebo překážka? Jak robota vnímat – s láskou k vědě, k člověku i k robotovi? Na tyto otázky můžeme získat odpovědi už 27. listopadu 2020.

Filozoficko-přírodovědecká fakulta Slezské univerzity v Opavě se do této akce už několik let aktivně zapojuje. Nebude tomu jinak ani v letošním „covidovém“ roce. Ve spolupráci s jednotlivými ústavy si fakulta připravila sérii online přednášek. Budeme se například moci krátce ponořit do problematiky komunikace mezi člověkem a robotem. Rozhodně neopomeneme osobnost Karla Čapka a budeme se ptát, kde se vůbec roboti vzali? Ústav filmové, televizní a rozhlasové tvorby zveřejní studentské hrané i dokumentární snímky.

Podrobný program naleznete zde: www.nocvedcu.cz

Na stránky Noci vědců budou taktéž vloženy odkazy na jednotlivé přednášky, které si budete moci ze záznamu vychutnat až do konce letošního roku.