Rozsviť svět IT nápadem!

• Kamila Návratová
  • 01.10.2020
Přihlas se do soutěže, díky které můžeš pomoct společnosti… Zkus se zapojit se svými spolužáky do soutěže Light Up – Rozsviť svět IT nápadem, kterou pořádá partner Ústavu informatiky, IT firma TietoEVRY!
Více informací: rozsvitsvetnapadem.cz

S firmou TietoEVRY, partnerem Ústavu informatiky, hledáme nápad, jak pomocí moderních technologií pomoct společnosti. Cílem je vymyslet a zpracovat myšlenku, která by za využití IT technologií přinesla pozitivní změnu, ulehčení a byla prospěšná lidem. Zapojení se do soutěže je obrovská příležitost, jednak díky práci na projektu s největším IT zaměstnavatelem v Moravskoslezském kraji, ale také díky hodnotným cenám pro vítěze. A i když se vše točí kolem IT, projekt rozhodně není určený jen pro studenty informatiky. Zapojit se může každý!

Pravidla soutěže jsou jednoduchá:
Sestav tým maximálně o 3 členech, ale klidně můžeš soutěžit i sám.
Vyber si jedno z již vypsaných témat nebo vymysli své vlastní.
Může se jednat o aplikaci, webové stránky, systém zpracování dat, především však nápad, který bude prospěšný společnosti.
Není potřeba nic programovat ani kódovat.
Na projektu budeš pracovat s mentory z daných oblastí (veřejný sektor, školství, neziskové organizace a TietoEVRY).
Soutěž je určena pro studenty všech oborů.
Výsledkem bude návrh řešení (Proof of concept), který můžeš v budoucnu rozvíjet s některým se zapojených partnerů.

Mezi mnoha Super tématy najdeš i dvě zadaní z Ústavu informatiky – Rychlá pomoc seniorům a lidem s hendikepem a Chytrá parkoviště. Pojď do toho a ukaž, jak mohou nové technologie pomáhat. Invenci a kreativitě se meze nekladou.

Autor: Mgr. Kamil Matula, ÚI