Kolika krajinami prochází ticho?

• Kamila Návratová
  • 24.06.2020
První vlaštovkou, oznamující letošní 30leté výročí vzniku Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě, je výstava Krajiny ticha uspořádaná k připomenutí role profesora Zdeňka Stuchlíka, násobného emeritního děkana fakulty a prvního pověřeného rektora o rok mladší Slezské univerzity v Opavě.
Soubor jeho analogových fotografií, které spojuje motiv široké krajiny a tichého bytí, jsou vystaveny v návštěvnickém centru opavských fakult v OC Breda & Weinstein. Vernisáží k výstavě, která proběhla v pondělí 22. 6. 2020 za autorovy přítomnosti, provedl doc. Jiří Siostrzonek, krátké promluvy pronesli děkanka FPF prof. Irena Korbelářová a děkan FVP prof. Rudolf Žáček. Samotnou výstavu představil její kurátor prof. Vladimír Birgus, vedoucí Institutu tvůrčí fotografie.
Na obrazy ztichlé krajiny v různých koutech Evropy se můžete přijít podívat do návštěvnického centra, které je umístěno v 1. patře OC Breda & Weinstein, do 30. 8. 2020. Budeme se na vás těšit!

Reportáž z vernisáže ke zhlédnutí zde.