Filmové produkce sice kvůli koronaviru stojí, i tak ale mají filmaři frmol...

• Kamila Návratová
  • 07.05.2020
Vzdělávací televize, streaming koncertů, divadelních představení a debat – i tak vypadá aktuální dění na uměleckých pracovištích Filozoficko-přírodovědecké fakulty. Konkrétně na Ústavu filmové, televizní a rozhlasové tvorby a v Centru interdisciplinárních studií.
„Kulturně-společenské dění se přesunulo z reálných klubů, divadel a areálů do on-line prostoru. Nezůstali jsme proto stranou a snažíme se také do rozmanité mozaiky nejrůznějších on-line projektů přispět.,“ vysvětluje Monika Horsáková, pověřená vedoucí Ústavu filmové, televizní a rozhlasové tvorby. Pedagogové a studenti ústavu tak například rozjeli vzdělávací internetovou televizi Lucerna TV, zatím v okleštěnějším „koronavirovém“ „archivním“ režimu, předpokládají však další rozvoj této platformy později, až situace umožní další natáčení. „Poměrně hodně se angažujeme také ve streamingu. Na Velikonoce jsme odvysílali živě jako rozhlasovou hru kultovní Ostravské undergroundové pašije z Alternativní scény Les, chystáme pravidelné streamy debat z Komorní scény Aréna. Naši studenti streamovali koncert virtuózního cimbalisty Daniela Skály z galerie PLATO,“ konstatuje Monika Horsáková.